Červenec + Srpen 2018

Na přelomu června a července se jel další závod ČP v Bedřichově a 21.-22.7. vyvrcholil ČP mistrovským závodem v Peci pod Sněžkou. V kateg.Masters skončil Lukáš Kubík celkově na 14.místě, Nikola Kubíková (žákyně II) 46.místo, Jakub Šmíd 51.místo (žáci I) a Adéla Šmídová (kadetky) na pěkném 23.místě. Pal Cup se jel 19.srpna ve Stupně, kde byla v sobotním vloženém závodě naše štafeta druhá (Kubík, Gross, Šmídová), v neděli pak v M40 dojel Lukáš Kubík druhý, třetí byla v Ž15 Adéla Šmídová. V celkovém pořadí po šesti závodech se drží Kateřina Chytilová (U11ž) na třetím místě stejně jako Jakub Šmíd (U11m) a Adéla Šmídová (Ž15). V Soutěži družstev je CK Sport Beran A jak jinak než na třetím místě. Na konci prázdnin vyrazil Lukáš Kubík do saského Schwarzenbergu na MTB-Race Classics, kde vyhrál závod mužů. Po loňském zdolání krušnohorského Stonemana letos dvojice Marcel a Tomáš Beranovi vyrazila na Stomena Dolomiti se startem poblíž Toblachu. Ve dvou dnech se jim podařilo objet 110km dlouhý a fyzicky náročný okruh s převýšením přes 4000 metrů a horskými vrcholy přes 2500m.n.m. a přivézt si tak další “kámen”. Příští rok je v plánu další z rodiny Stonemanů – Taurista v Rakousku.

Zároveň bych Vás rád pozval na MTB biatlonový závod, který pořádá CK SPORT BERAN Chrást v neděli 9.9.2018 ve vodáckém kempu na břehu Berounky, který se zároveň jede jako Mistrovství MTB biatlon Cupu. Jedná se o populární kombinaci horských kol a střelby ze vzduchovky na 10 metrů vleže. Zkuste to i Vy, stačí Vám horské kolo a přilba, vzduchovky zajišťuje pořadatel………..Že neumíte střílet? Tak Vás to během dopoledního nástřelu naučíme! Jo a ještě odpověď na nejčastější dotaz: NEVOZÍ, vzduchovka se na kole nevozí, zůstává na střelnici…….MTB biatlon je zábava pro celou rodinu ! Nástřel je 10-11:30, start první kategorie ve 12:00. Přihlášky a propozice online již dnes na www.mtbbiatlon.cz