Superior 2019 skladem

Jsme největší regionální prodejce kol a elektrokol české značky SUPERIOR a aktuálně naskladňujeme modely 2019.

Na kolech Superior trénuje i kompletní česká biatlonová reprezentace a závodí na nich také většina členů CK Sport Beran Chrást.

Pojďte se s námi mrknout na inovovanou základní řadu 29″ horských kol od Superioru pro rok 2019.

První, čeho si při pohledu na novou kolekci kol modelů XC všimneme, je výrazná změna designu. V Superioru se rozhodli, že sjednotí grafiku napříč všemi svými řadami kol. Na hlavní rámové trubce tak celý název značky Superior nahrazuje jen zkratka SUP, tak jak to známe ze závodních modelů. Také v dalších designových prvcích kopírují XC-čka své dražší kolegy, a tak z větší dálky je jen těžko rozeznáme od vyspělejších modelů řady XP. Grafika je jednoduchá, čistá a kola působí svěžím dojmem.

Samotná konstrukce rámu se oproti předchozí generaci nijak nezměnila. Použitým materiálem jsou u všech pěti modelů lehké odolné a dvakrát zeslabované trubky slitiny hliníku s označením Alu 6061.T6. Nezměnila se ani geometrie. Modely řady XC sází na kombinaci sportovního a zároveň pohodlného posedu. Díky kratší horní rámové trubce máte na kole vzpřímenější polohu a nemusíte se tak obávat bolestí zad ani při delších výletech. Kolo je zároveň výborně ovladatelné.

Modely této sportovní řady se spoléhají na kvalitní řazení Shimano a přední odpružení Suntour se zdvihem 100mm. Všechny modely, kromě nejvyšší 889-ky,která má 2×10 převodů, jsou trojpřevodníkové.  Nejlevnější model XC 819 je osazen osazen základní pružinovou vidlicí bez možnosti regulace. Modely s označením 859 a 869 mají již uzamykatelné pružinové vidlice s tlumením s olejovou patronou. A nakonec nejvyšší dva kousky XC 879 a 889 dostaly vzduchovou uzamykatelnou vidlici.  Jedině u základního modelu 819 budete brzdit mechanickými kotoučovými brzdami Tektro, všechny ostatní zastavíte hydraulickými kotoučovkami od Shimana.

Každý z modelů je dostupný ve dvou barevných provedeních a nejvyšší 889-ka má dokonce tři barevné varianty.

MODO XC

Jak už jsme u Superioru zvyklí, mysleli u svých kol také na ženy. Pro ně připravili pět modelů řady MODO XC 819-889, ty kvalitou osazení kopírují svoje mužské protějšky s důrazem na některá specifika cyklistek. Nejmenší velikost XS jednotlivých modelů MODO se vyrábí v provedení pro 27″ kola, takže jejich označení je MODO XC 817-887. Kola MODO mají kratší geometrii rámu pro vzpřímenější posed. Jsou osazené komponenty a doplňky respektující ženskou anatomii. No a v neposlední řadě, protože vypadat krásně a elegantně na kole je důležité, jsou v líbivém dámském designu.

A to nejlepší na konec a tou je cena. Přestože spousta výrobců kol své modely na příští rok zdražuje, Superior se rozhodl udržet ceny na úrovni modelů 2018. Cena základního modelu XC 819 startuje na 13.990,- a za každý další vyšší model si připlatíte 2.000,-. Takže nejvyšší 889-ku pořídíte za 21.990,-.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *