Květen 2019

8.května pořádal náš klub ve vodáckém kempu na břehu Berounky již 4.ročník MTB biatlonu. Na start dorazilo 114 závodníků. Natálka Gruberová (U9ž) dojela třetí stejně jako Tomáš Beran (M15) a Adéla Chytilová (Ž15). Druhé místo vybojoval Marcel Beran (M35) a svoji kategorii ovládla Radka Beranová (Ž35). MTB biatlon Cup pokračoval druhým závodem 19.5. v Peci pod Čerchovem, kde na stupně vítězů (3.místo) vystoupil Lukáš Beran v kategorii U15m, druhé byly Radka Beranová (Ž35) a Adéla Chytilová (Ž15). Celkově po dvou závodech patří třetí místo Natálce Gruberové, Tomáši Beranovi, druhé místo v kategorii mužů drží Marcel Beran a obě ženské kategorie vedou naše závodnice – Adéla Chytilová a Radka Beranová. Ve střelecké soutěži je první Radka Beranová (90% úspěšnost střelby) a třetí je Marcel Beran (80%). MTBB pokračuje v červnu dvěma závody v Přešticích. Na Českém poháru MTB v Peci pod Sněžkou dojel Lukáš Kubík osmý. Talent Cup zavítal do Švihova, kde Tobiáš Gruber vyhrál závod odrážedel, Adéla Chytilová vyhrála vložený závod kadetek a Radka Beranová byla druhá v kategorii žen. Zajímavou výzvou byla akce “BRDY 800 aneb všech 10 brdských vrcholů nad 800 metrů jedním vrzem”. Marcel Beran postupně na horském kole zdolal Jordán, Tok, Korunu, Brdce, Hradiště, Malý Tok, Prahu, Paterák, Třemšín a Nad Maráskem s nájezdem 130km. V červnu se těšíme na dvě pokračování MTB biatlon Cupu, tři díly Talent Cupu a MČR MTB biatlonu v Jablonci. Výzvou bude 159km dlouhá trasa BikeHero s převýšením 4139 metrů.