Get Adobe Flash player

jízdní kola

elektrokola

cyklonavigace

Home CykloTeam

 

 

 

Říjen 2017

V říjnu finišoval dvěma závody Talent Cup i MTB biatlon Cup. Dětský Talent Cup se jel 1.října i 7.října finále ve Skočicích u Přeštic a známe konečné pořadí: U11ž - 8.místo Kateřina Chytilová, U13m-4.Vojta Ježek, 11.Lukáš Beran, U13ž - 4.Nikola Kubíková, 5.Karolína Grossová, U15m - 2.Jan Gross, 4.Tomáš Beran, U15ž - 2.Adéla Chytilová, 3.Adéla Šmídová. Šestý závod MTB biatlon Cupu se jel 8.10. ve Skočicích a finále o týden později 15.10. v kempu v Ejpovicích. V kategorii U11ž celkově zvítězila Kateřina Chytilová, U13m 5.místo Lukáš Beran, U15m 1.místo Tomáš Beran, U15ž 2.místo Adéla Chytilová, 3. Adéla Šmídová, M35 1.místo Marcel Beran a 8. Miloš Chytil a Ž35 3.místo Radka Beranová.


Září 2017

Po prázdninách se naplno rozběhl kolotoč závodů, hned 2.9. si Lukáš Kubík dojel pro 3.místo v plzeňském cyklomaratonu Kolo pro život. V sobotu 16.září se jel dětský Talent Cup v Hradčanech a 22.září ve Snopoušovech. 17.září pokračoval MB biatlon Cup mistrovským závodem v Hradčanech, kde Tomáš Beran svoji kategorii vyhrál a stal se mistrem kraje. 24.září se jelo finále 17.ročníku PAL Cup z Pece na Čerchov, po kterém je celkové pořadí následující: U13m 3.Vojta Ježek, 13.Lukáš Beran, 17.Jakub Šmíd, U13ž 7.Nikola Kubíková, U15m 3.Tomáš Beran, 5.Jan Gross, U15ž 5.Adéla Šmídová, 7.Adéla Chytilová, Ž35 2.Radka Beranová, M30 6.Lukáš Kubík, M40 5.Marcel Beran, 11.Miloš Chytil a 35.Jan Šmíd, M50 4.Martin Ježek. 23.9. uspořádal náš klub za slunečného počasí cyklovyjížďku na Nejvulgárnější kopec v ČR - Kokotsko s pramenem Čůráček a zpět okolo Ejpovického jezera.

 

Červenec + Srpen 2017

Červenec odstartoval MTB biatlonovým závodem v Postřekově, kde zvítězily Kateřina Chytilová (U11ž) i její starší sestra Adéla (U15ž). Seriál kombinující horská kola a střelbu ze vzduchovek pokračuje 17.9. mistrovským závodem v Hradčanech u Chlumčan. Pal Cup pokračoval osmým závodem 5.8. časovkou na golfu, pro kategorie do 11 let to bylo zároveň finále, ostatní čeká ještě závod na Čerchov. Kateřina Chytilová U11ž) se tak celkově umístila třetí. Vojta Ježek byl na golfové časovce druhý, Radka Beranová čtvrtá, 8.místo Lukáš Kubík a 4.místo Marcel Beran. Lukáš Kubík se 12.8. vydal vyzkoušet karlovarský maraton Kolo pro život a hned z toho bylo parádní třetí místo v kategorii. 19.8. pokračoval dětský Talent Cup v Blovicích, po pěti závodech je průběžně čtvrtá Kateřina Chytilová, pátý Vojta Ježek, 11. Jakub Šmíd, 12.Lukáš Beran (všichni U13m), 6.Nikola Kubíková, 8. Karolína Grossová (U13ž), 3.Tomáš Beran, 5.Jan Gross (U15m), 1.Adéla Šmídová a 3.Adéla Chytilová (U15ž). Dvojici Marcel Beran+Tomáš Beran se podařilo zdolat STONEMANa, což je 162km dlouhý MTB okruh po 9 vrcholech Krušných hor s převýšením 4400 metrů. Nejde o klasický závod, ale hlavně o výzvu a zážitky. Odměnou je jim "stříbrný kámen". 

Červen 2017

Dva závody měl v červnu Český pohár horských kol, na Zadově a v Bedřichově. Trojice našich borců sbírá první zkušenosti, Lukáš Kubík je průběžně osmý, Nikola Kubíková 24. a Vojta Ježek 38. Krajský pohár MTB PAL Cup se jel 3.6. v Železné Rudě, 10.6. v Přešticích na PRIORu a 24.6. Junior verze v centru Přeštic. Katka Chytilová (U11ž) je průběžně třetí, v U13m je průběžně třetí Vojta Ježek, 14.Lukáš Beran a 17. Jakub Šmíd, kategorie U13ž sedmá Nikola Kubíková a osmá Karolína Grossová, U15m třetí Tomáš Beran, čtvrtý Jan Gross, U15ž čtvrtá Adéla Šmídová a sedmá Adéla Chytilová, Ž35 třetí místo Radka Beranová, M30 pátý Lukáš Kubík, M40 sedmý Marcel Beran a jedenáctý Miloš Chytil, M50 třetí Martin Ježek. V neděli 11.června se jel v Přešticích třetí závod MTB biatlon Cupu. Průběžné pořadí je následující: U11ž 2.místo Kateřina Chytilová, U13m 2.místo Lukáš Beran, U15m 1.místo Tomáš Beran, U15ž 2.místo Adéla Chytilová a 3.místo Adéla Šmídová, M35 1.místo Marcel Beran a 12.místo Miloš Chytil, Ž35 1.místo Radka Beranová.


 

Květen 2017

Už po devatenácté připravil v neděli 30.4. CK Sport Beran v Chrástu u Plzně závod horských kol Velká cena Sport Beran , který byl druhým podnikem 17.ročníku PAL Cupu. A hned o den později (Svátek práce) přivítal vodácký kemp na břehu Berounky účastníky úvodního podniku 3.ročníku MTB biatlon Cupu. Počasí se tentokrát vyznamenalo, v neděli ani v pondělí nepršelo a občas dokonce svítilo sluníčko. Což byla příjemná změna oproti deštivému a sněhovému počasí týden předem. Přesto byla trať poměrně suchá, snad s vyjímkou přejezdu potoka Vlčky a odvodňovací strouhy za kempem, kde pořadatelé narychlo postavili dřevěný můstek a kde se trocha blátíčka našla. Zatímco nedělní závod PAL Cupu přilákal na start 234 bikerů (o tři více než vloni), v pondělí se vinula u prezentace dlouhá fronta 107 MTB biatlonistů, což je nárůst startující o 25% oproti loňsku. Střelnice se letos rozšířila z osmi na dvanáct střeleckých stavů a přesunula se blíže centru dění. Střílelo se 2x vleže na nové sklopné terče z nových koberců od firmy KOVOBEL. Pro vítěze nedělního cross country byly připraveny nerezové plakety kola, v pondělí se pak rozdávala sada originálních dřevěných medailí. Celkem se za víkend rozdalo 51 nerezových plaket, 36 medailí a 122 lahví šampaňského. PAL Cup poté pokračoval 7.5. v Rakovníku a mistrovským závodem 21.5. v Domažlicích. Druhý MTB biatlon se konal v sobotu 20.5. v Domažlicích. Dětský Talent Cup zahájil 14.5. ve Švihově. Nevyhnula se nám zranění, Jakub Šmíd doplnil ruku sádrou a Lukáš Kubík má po pádu na Lopatárně na těle silniční lišej. Vandal nám taky poškodil jednu z dřevěných překážek v bike parku, ale opravu neprodleně a zdarma provedl technik firmy F.O.S. Chrást. Děkujeme.


Duben 2017

Devátého dubna zahájil 17.ročník PAL Cupu horských kol na technicky náročné trati v Městě Touškově. Katka Chytilová se umístila na čtvrtém místě (U11ž), Vojta Ježek byl třetí (U13m), čtvrtá byla Adéla Šmídová (U15ž) a zbytek týmu se většinou umístil ve svých kategoriích do desátého místa. Další víkend následovalo soustředění v Jedovnici - Singltrail Moravský kras a zpestřením byla návštěva propasti Macocha nebo pštrosích hodů. 23.dubna vyrazila pětice statečných v "drsném severském počasí" na Český pohár do Prahy. Za zmínku stojí 28.místo Vojty Ježka, který startoval až z poslední řady sedmdesátky soupeřů, 25.místo Adély Šmídové nebo 15.místo Lukáše Kubíka. Zbytek týmu pak prezentoval v Plzni na akci CYKLODEN - zahájení cyklistické sezony dřevěný Junior bike park. Od nedělu 23.4. jsou v provozu překážky Junior bike parku vedle fotbalového hřiště. Kromě registrace u Českého svazu cyklistiky je náš klub nově registrován u Českého biatlonového svazu.Březen 2017

Letošní sezonu zahájil Marcel Beran 20.místem na orientačním závodě horských kol Radoušovo bloudění, Miloš Chytil obsadil 35.místo. Startovalo 62 závodníků. Deštivé počasí neodradilo od startu na Pražském poháru (19.3.) Vojtu Ježka, který dojel desátý (startovalo 26). V dubnu zahájí prvním závodem krajský pohár PAL Cup v M.Touškově (9.4.), první Český pohár se jede 16.4. v Kutné Hoře a druhý o týden později v Praze. V neděli 23.4. Vás zveme na CYKLODEN v Plzni, kde budeme prezentovat náš dřevěný Junior bike park. Duben vyvrcholí námi pořádanými závody: v neděli 30.4. to bude druhý závod PAL Cupu-Velká cena Sport Beran a v pondělí 1.května první závod MTB biatlon Cupu. Centrum dění bude ve vodáckém kempu u Berounky a obě akce jsou určeny pro širokou cyklistickou veřejnost, vypsány jsou kategorie pro děti i dospělé.


Únor 2017

V únoru většina našich členů, hned jak počasí dovolilo, přešla z běžek a bruslení na cyklistický trénink. Vždyť sezona startuje už 25.2. v Losiné první akcí - orientačním závodem horských kol Radoušovo bloudění. Z Českého svazu cyklistiky také dorazila klubová registrace a pět závodních licencí. A na počátku března očekáváme zásilku klubového oblečení. Z Anglie k nám konečně přišla zásilka mířidel-dioptrů na závodní vzduchovky pro MTB biatlon a můžeme tak sundat "nebiatlonové" puškohledy.

Leden 2017

V lednu vstoupil náš klub do své 23.závodní sezony. Novou posilou týmu se stala Karolína Butulová (1991) z Rokycan, i přes nabídky konkurence náš klub nikdo neopustil. Pětice bikerů chce zkusit závody Českého poháru a tak po letech obnovujeme registraci u Českého svazu cyklistiky a vypisujeme žádosti o licence. "Pouze" 34 ks oblečení čítá letošní objednávka klubového oblečení, protože se jeho grafika oproti loňsku nezměnila. A známe i termíny závodů v Chrástu. V neděli 30.dubna se pojede ve vodáckém kempu na břehu Berounky už 19.ročník Velké ceny Sport Beran horských kol (druhý závod krajského poháru PAL Cup 2017) a hned druhý den , 1.května 2.ročník MTB biatlonu, což je závod na horských kolech a střelbě ze vzduchovky na 10 metrů vleže. Obě akce jsou určeny pro širokou veřejnost. V plánu akcí na únor jsou první závody, 18.2. Běh kolem Boleváku na 10km a 25.2. orientační závod horských kol Radoušovo bloudění se startem v Losiné.

Prosinec 2016

26.listopadu připravil náš klub Chrásteckou vzduchovku, které se i přes chladné počasí zúčastnilo 43 střelců ve čtyřech kategoriích. Trasa měřila 2,5km a střílelo se na čtyřech stanovištích: za prodejnou Sport Beran, na hřišti u lukostřelnice, v ulici Na Jarově a před hasičskou zbrojnicí. 4.prosince proběhlo v chrásteckém Lidovém domě slavnostní vyhlášení Poháru Plzeňského kraje MTB - Becker Cup, kam dorazilo 250 závodníků a jejich doprovodů. Rok 2016 pro nás skončil silvestrovským bowlingem v Třemošné.


Listopad 2016

12.listopadu proběhlo v KD Příchovice slavnostní vyhlášení třetího ročníku dětských závodů Talent Cup a druhého ročníku MTB biatlon Cupu. Kromě krásných pohárů za celkové umístění v jednotlivých kategoriích byla navíc Radka Beranová vyhlášena jako Sniperka roku, tedy nejlepší střelec letošního ročníku. Provoz také ukončil Junior Bike park, jeho dřevěné překážky jsou uložené na zimovišti.


Říjen 2016

Na závěr sezony se jelo první říjnový víkend ve Skočicích u Přeštic GRANDE FINALE, tedy páteční sprinty a sobotní XC v rámci Talent Cupu a nedělní finále MTB biatlon Cupu. Velkého úspěchu dosáhl Marcel Beran, když všechny tři závody vyhrál a zároveň tak potvrdil i celkové vítězství v 2.ročníku MTB biatlon Cupu v kategorii mužů. V MTB biatlonu se nám dařilo , U11m - 2.místo Jakub Šmíd, U13m - 2.místo Lukáš Beran, U13ž - 2.místo Adéla Chytilová, U15m - 1.místo Tomáš Beran, U15ž - 3.místo Adéla Šmídová, M19+ - 1.místo Marcel Beran (bodovalo 60 mužů), Ž19+ - 2.místo Radka Beranová (bodovalo 25 žen). Ve Skočicích se také jelo finále Talent Cupu , kde je celkové umístění našich borců následující: U9ž - 2.místo Kateřina Chytilová, U11m - 4.místo Jakub Šmíd, U11ž - 2.místo Karolína Grossová, U13m - 3.místo Jan Gross, 4.místo Vojtěch Ježek a 9.místo Lukáš Beran, U13ž - 4.místo Adéla Chytilová, 6.místo Nikola Kubíková, U15m - 3.místo Tomáš Beran, U15ž - 4.místo Adéla Šmídová. Lukáš Kubík pokračuje v rozjeté sezoně cyklokrosu, po třech závodech ČP Masters je průběžně šestý, na německém Schwarzenberger Radcrossu 23.10. dojel třináctý. V listopadu nás čeká spojené vyhlášení výsledků MTB biatlon Cupu a Talent Cupu v Příchovicích. Na sobotu 26.11. pak připravujeme Chrásteckou vzduchovku aneb dopolední procházku Chrástem zpestřenou střelbou ze vzduchovek o ceny pro děti i dospělé.


Září 2016

25.září se jelo finále krajského poháru Becker Cup závodem s hromadným startem z Pece na Čerchov (145 závodníků). V celkovém pořadí se umístila Kateřina Chytilová těsně druhá (u9ž), sedmý byl Jakub Šmíd (U11m), v kategorii U11ž byla druhá Karolína Grossová, U13m - 6.místo Jan Gross, 7.místo Vojtěch Ježek, 17.místo Lukáš Beran, U13ž - 7.místo Adéla Chytilová, 9.místo Nikola Kubíková, U15m - 7.místo Tomáš Beran, U15ž - 8.místo Adéla Šmídová, 12.místo Viktorka Pánková, ženy 35+ - 5.místo Radka Beranová, M30 - 5.místo Lukáš Kubík, M40 - 4.místo Marcel Beran, 13.místo Miloš Chytil a 26.místo Jan Šmíd, M50 - 3.místo Martin Ježek. v konkurenci 36 družstev se nejlépe umístila trojice CK SportBeran Chrást A ve složení Adéla Šmídová, Vojta Ježek a Katka Chytilová na 10.místě. V Soutěži klubů nám patří páté místo s počtem 1930 bodů, kdy na čtvrté Přeštice nám scházelo pouhých 36 bodů. I tak je to pro nás jako ryze amatérský klub bez placeného trenéra pěkný úspěch. V září se jel předposlední závod Talent Cupu v Dolní Lukavici (rekordních 171 dětí) a MTB biatlon na Hradčanech u Chlumčan, kde více než vytrvale pršelo. Přesto zde startovalo šest desítek borců pod dohledem reprezentantky Lucie Charvátové. Lukáš Kubík už začal sezonu cyklokrosů, na prvním závodě v Košumberku u Pardubic dojel devátý (ČP Cyklokros Masters). První říjnový víkend nás čeká GRANDE FINALE, tedy páteční sprinty a sobotní XC v rámci Talent Cupu a nedělní finále MTB biatlon Cupu, vše ve Skočicích u Přeštic.Červenec + Srpen 2016

Dva měsíce prázdnin máme za sebou, průběžné pořadí v Becker Cupu se neměnilo, poslední závod se jede 25.září z Pece na Čerchov. Čtvrtým závodem pokračoval MTB biatlon Cup v Postřekově. Na start se postavilo pět našich závodníků a díky výborné střelbě se všem podařilo zvítězit. Lukáš Beran se tak posunul na průběžně druhé místo, druzí jsou i Jakub Šmíd a Adéla Chytilová, Tomáš Beran, Marcel Beran a Radka Beranová jsou první. Pátý závod se jede 17.září v Hradčanech u Chlumčan a finále 2.října ve Skočicích. V srpnu pokračoval dvojicí závodů Talent Cup. 13.srpna se závodilo v Hradčanech (112 dětí) a o týden později se jela časovka v Horšicích (105 dětí). Druhé místo průběžně patří Katce Chytilové v kateg. U9, třetí je Jakub Šmíd (U11), druhá je Karolína Grossová (U11), kategorii U13 vede Jan Gross a čtvrtý je vojta Ježek a v U15 je Tomáš Beran druhý. Talent Cup pokračuje 16.září v Dolní Lukavici a finále se jede 1.října ve Skočicích.. Lukáš Kubík pilně trénuje na cyklokrosy, pravidelně se účastní silničních kriterií na Lopatárně a silničního poháru ŠUAC. Prázdniny patří cyklistickým soustředěním, část klubu vyjela z Kaprunu až na vrchol Edelweisspitze (2571m.n.m.), část závodníků trénovala na chorvatské riviéře a zbytek vyrazil na singltreky pod Smrkem.


Červen 2016

Červen byl nabitý závody, vidět nás bylo celkem na osmi akcích. Klatovský závod Becker Cupu byl osmým zastavením krajského poháru MTB a pro kategorie U7 až U11 také finále. Kateřina Chytilová se tak umístila celkově druhá v U9, druhá je i Karolína Grossová v U11. Ostatní ještě v září čeká finálový závod z Pece na Čerchov. Jakub Šmíd je momentálně sedmý, Radka Beranová pátá, Lukáš Kubík v M30 čtvrtý, Marcel Beran drží čtvrté místo v M40 a Martin Ježek je třetí v M50. V soutěži družstev patří trojici A.Šmídová, V.Ježek a K.Chytilová osmé místo z 36 družstev. V soutěži klubů jsme pátí z deseti přihlášených klubů. Tři závody ze šesti má za sebou MTB biatlon Cup. Jakub Šmíd je průběžně první, Adéla Chytilová je třetí, Tomáš Beran svoji kategorii vede, Radka Beranová je v ženách druhá a Marcel Beran je první v kategorii mužů. Pohár pokračuje čtvrtým závodem 2.7. v Postřekově. Dětský seriál závodů Talent Cup má odjeto pět závodů z devíti. Druhá místa průběžně v jednotlivých kategoriích patří Kateřině Chytilové, Karolíně Grossové a Tomáši Beranovi. Třetí je Jan Gross a čtvrtí Vojta Ježek a Adéla Chytilová. Talent Cup pokračuje 13.8. v Hradčanech a 20.8. v Horšicích. V pátek 1.7. budeme na MS horských kol v Novém Městě na Moravě fandit Denise Lukešové z Ejpovic (kateg.juniorky), které začínala v našem klubu a přes ČEZ Tábor se dostala do reprezentace.


Květen 2016

1.května uspořádal náš klub první závod 2.ročníku MTB biatlon Cupu v kempu u Berounky, kterého se za chladného počasí zúčastnilo 86 závodníků. Po druhém závodě MTB biatlon Cupu 22.5. v Přešticích je Kateřina Chytilová na 3.místě, Jakub Šmíd první, Lukáš Beran druhý, Marcel Beran v mužích druhý a Radka Beranová v ženách také druhá. MTB biatlon pokračuje třetím závodem 12.6. v Plzni na Lopatárně. Krajský pohár Becker Cup má letos odjeto již pět závodů a Kateřina Chytilová je průběžně první, Tomáš Beran pátý, Adéla Šmídová pátá, Lukáš Kubík pátý, Marcel Beran třetí a Martin Ježek druhý. BC pokračuje 4.6. v Železné Rudě, 18.6. mistrovským závodem v Přešticích a 25.6. v Klatovech. Dětský seriál Talent Cup má odjeté dva závody , Kateřina Chytilová je třetí, Jakub Šmíd druhý, Karolína Grossová druhá, Jan Gross třetí, Tomáš Beran druhý a Adéla Šmídová třetí. Talent Cup pokračuje 5.6. ve Švihově, 18.6. v Přešticích a 26.6. v Řenčích.


Duben 2016

17.dubna náš klub prezentoval dřevěný bikepark na akci CYKLODEN v Plzni. Ještě téhož dne večer byl pak Junior bike park zprovozněn v Chrástu u stadionu včetně pumptracku. O týden později 24.4. se uskutečnil v kempu u Berounky 18. ročník Velké ceny Sport Beran horských kol, třetí závod krajského poháru Becker Cup. I přes noční déšť, ranní teploty pod nulou a sněhové přeháňky během závodu dorazilo 231závodníků. Výsledky a fotky na www.pal-mtb.cz. A do třetice pořádáme na stejném místě v neděli 1.května první závod HDK SAFEROAD MTB biatlon Cupu, což je závod kombinující horská kola astřelbu ze vzduchovek vleže na 10 metrů. Závod je určen pro širokou veřejnost včetně dětí a mládeže, v neděli dopoledne bude možnost střeleckého tréninku na sklopné terče. www.mtbbiatlon.cz . V květnu pokračuje Becker Cup čtvrtým závodem 8.5. v Rakovníku a pátým závodem 15.5. v Domažlicích. Dětský Talent Cup pokračuje 21.5. druhým závodem v Přešticích a hned 22.5. se zde pojede i druhý závod MTB biatlon Cupu.


Březen 2016

V polovině března úspěšně skončila kampaň Bezva flinta na www.startovac.cz, kde se podařilo vybrat 86 850,-Kč, tedy 109% cílové částky na 6ks biatlonových vzduchovek pro závody MTB biatlon Cupu. Becker Cup odstartoval prvním závodem v pátek 25.3. časovkou v golfovém areálu v Dýšině. A nám se velice dařilo, v pořadí klubů jsme na druhém místě! Druhá dojela Kateřina Chytilová, 5. Jakub Šmíd, 5. Adéla Chytilová, 6. Nikola Kubíková, 3. Tomáš Beran, 3. Adéla Šmídová....a ještě několik dalších umístění v první desítce za rekordní účasti 266 bikerů, kterým nevadila zima ani déšť. Becker Cup pokračuje 3.dubna v M.Touškově, 16.4. se jede první Talent Cup v Příchovicích a 17.4. náš klub prezentuje Junior Bike park Chrást na zahájení cyklistické sezony ve Škoda parku v Plzni Doudlevcích.


 

Únor 2016

Aktuálně nás zaměstnává práce na projektu Bezva flinta, kde se pomocí www.startovac.cz snažíme vybrat 80 000,-Kč na 6 biatlonových vzduchovek pro závody 2.ročníku MTB biatlon Cupu. První závod tohoto seriálu kombinující horská kola a střelbu ze vzduchovky vleže na 10 metrů, se pojede v neděli 1.května v Chrástu a pořadatelem je náš klub ve spolupráci s oddílem Sluníčko. O týden dřív 24.4. se však pojede v lokalitě vodáckého kempu u Berounky už 18.ročník Velké ceny Sport Beran v rámci 16.ročníku Becker Cupu. Krajský pohár horských kol Becker Cup startuje prvním závodem - časovkou už na Velký pátek 25.března v Golf parku Dýšina.Leden 2016

V lednu se konala v Chrástu schůze pořadatelů 16.ročníku P.A.L.-Becker Cupu. Seriál závodů horských kol odstartuje 25.3. časovkou na golfu v Dýšině, třetí závod se pojede v neděli 24.4. v Chrástu. Prezidentem P.A.L. byl zvolen Marcel Beran. Martin Ježek se zúčastnil ve středu 20.1. večerního závodu na běžkách ve Ski Těškov a umístil se na devátém místě. V sobotu 23.1. byl na Těškově náš první veřejný trénink v biatlonu, k dispozici bylo možné vyzkoušet vzduchovku CZ 200T na sklopný terč. Možnost vystřelit si využilo přes 30 lidí a během dvou hodin se vystřílelo 250 diabol. Během ledna spustíme kampaň na Startovač.cz, kde chceme vybrat peníze na další vzduchovky pro druhý ročník MTB biatlonu. Odeslána byla také objednávka týmového oblečení v počtu 42 kusů. V únoru máme v kalendáři další dva ski závody na Těškově, 6.2. MTB závod Ledový kafe v Poběžovicích či 13.2. Běh kolem Boleváku.


Prosinec 2015

V prosinci už někteří začínají najíždět kilometry na další sezonu, Lukáš Kubík však teprve sezonu ukončil 12.12 na cyklokrosu v Norimberku čtrnáctým místem. Slunečné počasí vytáhlo 5.12. trojici Marcel Beran, Miloš Chytil a Adéla Chytilová na Běh o berlu sv. Mikuláše k Borské přehradě. Mužům patřilo v nabité konkurenci na trati 6km 17. a 20.místo, Adélka doběhla čtvrtá. Proběhlo také první trasování nového okruhu pro dubnový závod ve stráni nad vodáckým kempem. Po Novém roce snad dorazí sníh a my si zpestříme trénink na běžkách. Ve skiarálu Těškov se jedou v lednu první tři závody Chodovar Ski Tour. A když bude teplá zima, vyrazíme na cykloprůzkum čerstvě zrušeného vojenského prostoru Brdy.


 

Listopad 2015

Pěkné listopadové počasí lákalo k prodloužení sezony, Lukáš Kubík zkusil několik cyklokrosových závodů u nás i v Německu. Jeho největším úspěchem je 15.místo v AAN Cupu v Norimberku mezi padesátkou startujících. Naše borce bylo také vidět na dvojici běhů - Malá Kralovická a Run School Rokycany. V Rokycanech se dařilo, Miloš Chytil doběhl druhý, Marcel Beran třetí, Katka Chytilová svoji kategorii vyhrála, Lukáš Beran pátý, Adélka Chytilová třetí a Tomáš Beran druhý. Od poloviny listopadu je také uklizen a zazimován Junior Bike park a jeho provoz bude obnoven na jaře. Náš klub také připravil 22.11. v Lidovém domě slavnostní vyhlášení krajského poháru horských kol Becker Cup 2015, kam dorazilo 270 lidí!Pro rok 2016 plánujeme v dubnu pořádání MTB závodu v rámci Becker Cupu v kempu u Berounky a nově také závod v rámci MTB biatlonu, což je atraktivní kombinace horského kola a střelby ze sportovní vzduchovky.

Říjen 2015

10,5km dlouhým výjezdem na Čerchov skončil 15.ročník Becker Cupu. Celkově 9. se umístil Tomáš Beran, 15. Jan Gross, 4. Adéla Šmídová, 7. Adéla Chytilová (ž.mladší), 8. Viktorka Pánková (ž.starší), 5.Lukáš Kubík, 7. Jan Šmíd (muži), 5. Marcel Beran, 13. Miloš Chytil (veteráni A) a 3. Martin Ježek (veteráni B). Vyhlášení BC proběhne 22.11. od 17:00 v chrásteckém Lidovém domě.  3.10. se jelo ve Skočicích finále dětského Talent Cupu , 4. Katka Chytilová, 4. Jakub Šmíd, 8.Lukáš Beran, 4. Karolína Grossová, 5.Nikola Kubíková, 2.Tomáš Beran, 5. Jan Gross, 3. Adéla Šmídová, 4. Adéla Chytilová a 4. Viktorka Pánková. Úspěchem skončil i MTB biatlon Cup, Tomáš svoji kategorii vyhrál, 2.místo v mužích vybojoval Marcel Beran, v ženách byla druhá Radka Beranová, 3. Adéla Chytilová (žákyně A). Společné vyhlášení Talent Cupu a MTB biatlon Cupu proběhne 14.11. v Příchovicích.

Pošumavská liga MTB měla letos sedm závodů. Celkově 1. Jakub Šmíd, 1. Adéla Šmídová, 1. Lukáš Kubík, 2. Nikola Kubíková, 3.Martin Ježek. Parádní ježdění se nám povedlo 28.září v německém trail parku Rabenberg. Sezona nám pomalu končí, část týmu zkouší cyklokrosové závody, část závody běžecké. Za sebou máme účast na bězích Slalom na suchu (Dýšina), Forestova šestka (Třemošná) či Roudenský běh (Plzeň). 1. listopadu je v plánu Běh na Koráb, 7.11. Run school Rokycany a 17.11. Malá Kralovická.Září 2015

V září měl Becker Cup dva závody, na Březině a pro děti do 10 let finále v Rakovníku. Celkově čtvrtá se v BC umístila Katka Chytilová (ž.nábor), 5. Vojta Ježek, 6.Jakub Šmíd a 7. Lukáš Beran (všichni žáci nejmladší), 7.Karolína Grossová a 8. Nikola Kubíková (obě žákyně nejmladší) Ty starší závodníky pak čeká finále 27.9. z Pece na Čerchov. V sobotu 3.10. se jede ve Skočicích finále dětského Talent Cupu, průběžně čtvrtá je Katka Chytilová, třetí Jakub Šmíd, 4.Karolína Grossová, 5.Nikola Kubíková, 2.Tomáš Beran, 5.Jan Gross, 3.Adéla Šmídová, 5.Adéla Chytilová a 4. Viktorka Pánková. Po druhém závodě MTB biatlonu v Hradčanech vede žáky B Tomáš Beran, průběžně druzí jsou Radka Beranová (ženy) a Marcel Beran (muži).Finále této nové a velmi atraktivní disciplíny hostí 11.října PRIOR u Přeštic. Dařilo se nám i v Pošumavské lize MTB, bohužel průběžné výsledky chybí. Lukáš Kubík letos pravidelně jezdil Pražský pohár a po finále na Zličíně mu patří celkově 5.místo. V říjnu je v plánu kromě zmiňovaných finále MTB biatlonu a Talent Cupu 3.10. cyklomaraton Tour de Brdy ve Strašicích, finále Pošumavské ligy v Buzicích, finále LOKO Cupu v Jesenici a pokud počasí dovolí, tak vyrazíme i 24.10. na závod Pancířské stráně do Železné Rudy.


Červenec + Srpen 2015

Také o prázdninách závodíme naplno, Becker Cup měl dva závody, 25.7. v Klabavě a 2.8. mistrovský závod ve Stupně. Mistrovský dres se nám ani letos získat nepodařilo, nejblíže byl na 2.místě Martin Ježek (veteráni B). Po devíti závodech krajského poháru je (v pětici nejlepších) Kačka Chytilová třetí, Vojta Ježek čtvrtý, Adéla Šmídová třetí, pátý je Lukáš Kubík v kateg. Muži B i Marcel Beran ve veteránech A a Martin Ježek je druhý ve veteránech 50+. V září nás čekají poslední tři závody BC: 6.9. na Březině, 19.9. v Rakovníku (zároveň se jede jako LOKO Cup), a finále BC bude závod s hromadným startem 27.9. z Pece na Čerchov. Lukáš Kubík startoval na MTB maratonu v Mariánských Lázních a ve své kategorii skončil třetí, celkově pátý. Seriál závodů pro děti Talent Cup měl o prázdninách také dva závody, v Hradčanech u Chlumčan a v Horšicích. Průběžné pořadí po 7 závodech - 5.místo Kačka Chytilová, 3.místo Jakub Šmíd, 4.Karolína Grossová, 5.místo Nikola Kubíková, 2.místo Tomáš Beran, 3.Adéla Šmídová, 5.Adéla Chytilová a 4. Viktorka Pánková. Talent Cup pokračuje 18.9. v Dolní Lukavici a finále 3.10. ve Skočicích. Oživením MTB závodů je MTBbiatlon - kombinace horského kola a střelby. Seriál tří závodů začal 15.8. v Plzni Liticích, slabší střelbu ze vzduchovek jsme doháněli na kole. Třetí skončil Tomáš Beran, 2. Adélka Šmídová a 2.místo Jakub Šmíd. Na druhém závodě 13.9. v Hradčanech u Chlumčan slibují pořadatelé delší okruh pro kola, finále se jede 11.10. na PRIORu u Přeštic. Bohužel se nám i nadále nevyhýbají zranění, jeden kotník v sádře a slepé střevo je na prázdniny až dost. Na společné soustředění nezbyl čas a tak bylo naše členy vidět individuálně trénovat v Chorvatsku, na Passo Stelvio, Božím Daru či italské riviéře a mnohde jsme potkávali borce konkurenčních klubů. Bohužel se nám díky vedru nepodařilo vyrazit na STONEMANa a pokořit tak 162km dlouhou trasu po vrcholcích Krušných Hor na horských kolech. Při tropických teplotách šlo letos v létě trénovat těžko, na kolo se tak vyráželo buď brzo ráno nebo pozdě večer.


Červen 2015

Prvním vrcholem letošní závodní sezony je červen. Po závodech Becker Cupu 6.6. v Železné Rudě (194 startujících) a 20.6. v Přešticích (222 startujících) je průběžné pořadí v jednotlivých kategoriích: 10. Matěj Mičan, 4. Kačka Chytilová, 4. Vojta Ježek, 6. Jakub Šmíd, 8. Lukáš Beran, 9. Nikola Kubíková, 8. Karolína Grossová, 7. Tomáš Beran, 17. Jan Gross, 3. Adéla Šmídová, 7. Adéla Chytilová, 6. Viktorka Pánková, 5. Lukáš Kubík, 8. Jan Šmíd, 6. Marcel Beran, 11. Miloš Chytil a 3. Martin Ježek. Becker Cup pokračuje 27.6. v Klatovech, 25.7. v Klabavě a 2.8. mistrovským závodem ve Stupně. 7.června se jel závod Okolo Plzně, kde Vojta Ježek svoji kategorii vyhrál a Viktorka Pánková byla druhá. Hned odpoledne se konal Talent Cup ve Švihově (2. Kačka Chytilová, 4. Lukáš Beran, 6. Karolína Grossová, 8. Nikola Kubíková, 3. Tomáš Beran, 4. Jan Gross a 3. Viktorka Pánková). 13.6. část závodníků vyrazila do Rakovníka na LOKO Cup ( 3. Vojta Ježek, 6. Lukáš Beran, 5. Tomáš Beran a 7. Marcel Beran), ostatní na PLHK v Sušici ( 2. Lukáš Kubík, 5. Jan Šmíd, 4. Nikola Kubíková, 1. Adéla Šmídová a 4. Jakub Šmíd).


 

Květen 2015

Jednadvacet nás vyrazilo druhý prodloužený květnový víkend na týmové soustředění do Arény Vysočina. Jezdilo se hlavně na singltrecích, kde se konal za 14 dní závod Světového poháru horských kol, ale i po širém okolí. Podařilo se nám např. zdolat vrchol Devět skal a navštívit Zelenou horu u Žďáru nad Sázavou (památka UNESCO).


Krajský pohár Becker Cup pokračoval čtvrtým závodem v Domažlicích, kde startovalo 229 bikerů (průběžné pořadí: 10.Matěj Mičan, 3.Kačka Chytilová, 4.Vojta Ježek, 6.Jakub Šmíd, 10.Lukáš Beran, 8.Nikola Kubíková, 9.Karolína Grossová, 11.Tomáš Beran, 20.Jan Gross, 5.Adélka Šmídová, 10.Adélka Chytilová, 7.Viktorka Pánková, 7.Lukáš Kubík, 9.Jan Šmíd, 5.Marcel Beran, 14.Miloš Chytil a 3. Martin Ježek).

V červnu nás čeká 6.6. Becker Cup v Železné Rudě, 7.6. Talent Cup ve Švihově a Cyklomaraton Tour v Plzni, 13.6. Rakovník a Sušice, 20.6. Becker Cup Přeštice, 27.6. Becker Cup Klatova a 28.6. Talent Cup Řenče.

Zprovozněn byl také Junior Bike Park u stadionu, kde si můžete vyzkoušet svoji zdatnost na dřevěné překážkové dráze, pumptracku nebo několika překážkách z palet.


Duben 2015

V dubnu už je cyklistická sezona v plném proudu, máme za sebou 3 závody Becker Cupu v Horomyslicích, M.Touškově a Chrástu. Průběžné pořadí v jednotlivých kategoriích od nejmenších: 5.Kačka Chytilová, 4.Vojta Ježek, 7.Jakub Šmíd, 10.Lukáš Beran, 7.Nikola Kubíková, 10.Karolína Grossová, 10.Tomáš Beran, 19.Jan Gross, 5.Adélka Šmídová, 14.Adélka Chytilová, 6.Viktorka Pánková, 13.Jan Šmíd, 14.Lukáš Kubík, 5.Marcel Beran, 23.Miloš Chytil a 3.Martin Ježek.

V neděli 26.4. uspořádal náš klub 3.závod Becker Cupu v kempu U dolanského mostu, kterého se v 18ti kategoriích zúčastnilo 226 závodníků.

11.4. se jel úvodní závod LOKO Cupu v Rakovníku (2.Tomáš Beran, 3.Lukáš Beran, 6. Marcel Beran, 2.místo Kačka Chytilová, 4.místo Adélka Chytilová)

19.4. vyrazila do Chodova u KV na Jarní MTB sprinty trojice Marcel Beran, Lukáš Beran a Tomáš Beran a všem patřila shodně 2.místa.Březen 2015

3.března nám dorazilo 13,7kg týmového oblečení, celkem 62ks dresů, kalhot, bund a vest. Letošní sezona odstartovala Pražským MTB pohárem na Zličíně. Teploty těsně nad nulou se nezalekl pouze Lukáš Kubík, který si v mužích dojel pro 10.místo. Zbylá dvacítka našich závodníků se představila až o týden později 28.3. na úvodním podniku Becker Cupu - časovce jednotlivců v golfovém areálu Plzeň-Dýšina. Matěj Mičan a Martin Ježek byli třetí, čtvrtá byla Katka Chytilová, Marcel Beran, pátý byl Vojta Ježek, Nikola Kubíková a Viktorka Pánková.

 

 

Únor 2015

V únoru většina našich členů kombinovala kolo a běžky, podle toho jak počasí dovolilo. Mame také za sebou první brigádu na novém okruhu, který chystáme ve stráni nad kempem U Dolanského mlýna. Třetí závod Becker Cupu se zde pojede 26.dubna. Ale předtím se chystáme 22.3. na první závod Pražského poháru MTB na Zličín a hned o týden později, v sobotu 28.března na MTB časovku Becker Cupu v golfovém areálu Plzeň-Dýšina.


 

Leden 2015

Posledním závodníkem loňské sezony byl nakonec Lukáš Kubík, kterého neodradil ani devítistupňový mráz a vyrazil 28.12. do Prahy - Zličína na Pražský cyklokros. Nezmrzl a dojel šestnáctý. U příležitosti dvacátých narozenin našeho cyklistického klubu proběhla od 12.1. do 24.1. v prostorách prodejny Sport Beran výstava všech týmových dresů od roku 1995, fotek a trofejí. U této příležitosti byl také představen nový dres pro sezonu 2015 a tým posílila trojice závodníků: Nikola Kubíková (2005), Miloš Chytil (1973) a Martin Ježek (1964). Ve výrobě máme 59ks týmového oblečení (dresy, bundy, kalhoty), které dorazí počátkem března.


 

Prosinec 2014

Letošní prosincové počasí nám dovoluje prodloužit si cyklistickou sezonu minimálně do vánoc. Oslovujeme nové i stávající sponzory a partnery, připravujeme objednávku týmového oblečení. 10.ledna 2015 oslaví náš klub dvacáté narozeniny a u této příležitosti si Vás dovolujeme pozvat na výstavu našich týmových dresů od roku 1995, chybět nebudou ani trofeje nebo historické fotografie. Výstavu můžete navštívit od 12.1.2015 v prodejně Sport Beran Chrást po-pá od 9 do 17. Na konec dubna 2015 chystáme další závod krajského poháru, tentokrát v nové lokalitě vodáckého kempu u Dolanského mostu.

Listopad 2014

Slavnostní vyhlášení 14.ročníku krajského poháru horských kolo Becker cup proběhlo v neděli 23.11.2014 v chrásteckém Lidovém domě. V kategorii žáci mladší se umístil Tomáš Beran šestý, žákyně mladší Adélka Šmídová byla pátá, Viktorka Pánková šestá. V ženách patřilo páté místo Radce Beranové, muži 30-39 let byl devátý Lukáš Kubík a dvanáctý Jan Šmíd. Ve veteránech 40-49 let uhájil páté místo Marcel Beran, Jirka Mičan byl dvacátý šestý. V soutěži dvojic Správná dvojka se dvojice Radka Beranová/Lukáš Beran umístila na třetí, v soutěži družstev nám patří desáté, třinácté, čtrnácté a patnácté místo ze 24 přihlášených družstev. Výsledky dětí do 10 let najdete v reportu ze září. Od pondělí 24.11. je také mimo provoz Junior Bike park, překážky jsou zazimované. Tak skončila velmi úspěšná dvacátá sezona cyklistického klubu CK Sport Beran Chrást. Vždyť je počet závodníků se letos zvýšil z devíti na šestnáct!


Říjen 2014

V říjnu proběhlo vyhodnocení Talent cupu v Přešticích. Svoje kategorie vyhrály Katka Chytilová a Viktorka Pánková, druhá místa patří Adélce Šmídové, Karolíně Grossové a Jakubovi Šmídovi a pronz přivezl Jan Gross a Adélka Chytilová. Závodem v jihočeských Buzicích skončil seriál závodů Pošumavské ligy horských kol: 1.místo Radka Beranová a Adélka Šmídová, 2.místo Lukáš Beran, Tomáš Beran a Marcel Beran, 3.místo Viktorka Pánková a 4.místo Jan Šmíd. V sobotu 11.10. jsme uspořádali první noční závod horských kol ve Stupně za účasti 29 bikerů, které neodradil vydatný déšť. Cyklomaraton Tour de Brdy se konal 4.10. ve Strašicích, Viktorka Pánková svoji kategorii vyhrála, Tomáš Beran byl třetí, Lukáš Beran čtvrtý. V mužích skončil Lukáš Kubík na 28km trati čtvrtý, Marcel Beran sedmý. Lukáš Kubík ukončil sezonu na 50km okruhu Jesenického surovce MTB 10.místem, Marcel Beran pak v sobotu 25.10. na Pancířských stráních (48km/1600m převýšení) dojel po třech hodinách závodění třináctý. Letošní sezona byla dlouhá, vždyť první závod Ledový kafe v Poběžovicích (s naší účastí) se jel už 15.února! V listopadu nás čeká slavnostní vyhlášení Becker cupu, které proběhne v neděli 23.11. v chrásteckém Lidovém domě.

Září 2014

Září bylo ve znamení dalšího závodu Becker cup na Březině, které náš klub spolupořádal a kde došlo v zámeckém parku i na společné týmové focení. Aktuálně už nás závodí 16 bikerů ve věku od 4 do 41 let. Pro děti do 10 let byl závod na Březině finálovým. Celkově 10 skončil Matěj Mičan (kateg.Kluci), druhá se umístila Katka Chytilová (holky), pátý Jakub Šmíd (kluci nábor), třetí Karolína Grossová (žákyně nábor), devátý Vojta Ježek, desátý Jan Gross a třináctý Lukáš Beran (všichni žáci nejmladší). Všechny ostatní závodníky ještě čeká finálový závod Pec-Čerchov 28.9. (10,4km / 541m převýšení). Jan Šmíd byl třetí na PLHK v Hojsově Stráži. Lukáš Kubík na Hojsově dojel druhý a o týden později na LOKO cupu v Rakovníku byl třetí. V říjnu se zúčastníme finále Pošumavské ligy MTB v Buzicích, finále Talent cupu ve Skočicích, maratonu Tour de Brdy ve Stračicích a nového závodu Pancířské stráně MTB (25.10.). Na sobotu 11.10. připravujeme ve Stupně noční závod horských kol, start první kategorie v 19:00. Propozice a přihlášky na www.pal-mtb.cz

 

Červenec + Srpen 2014

Také prázdniny jsou bohaté na závody, Becker cup pokračoval v Klabavě a mistrovstvím kraje ve Stupně. Mistrovský dres tam jen těsně unikl Katce Chytilové a Karolíně Grossové. Naše závodníky bylo také vidět na Pošumavské lize MTB v Buzicích a Talent cupu na Přešticku.  Díky počasí se nám podařilo uskutečnit "brodění Radnického potoka", vysokohorské soustředění mužů v Dolomitech či cyklovýlety "po stopách akce StB Kámen" do Všerub a výjezd na novou rozhlednu Havran na Tachovsku. Naše řady nově doplnil a od září nás v kategorii mužů bude reprezentovat Lukáš Kubík. V září nás čeká Becker cup na Březině (7.9.) a 28.9. finále Pec - Čerchov. Pošumavská liga MTB pokračuje 14.9. v Hojsově Stráži a děti vyrazí na lov "zubatých" medailí 19.9. na Talent cup do Dolní Lukavice. Chybět nebudeme ani na cyklomaratonech Kolo pro život 20.9. v Plzni nebo Tour de Brdy 4.10. ve Strašicích.


 

Červen 2014

Závody nabitý červen se nám podařilo 14.6. proložit týmovou vyjížďkou na rozhlednu Chlum, kde byla možnost sledovat západ slunce na Plzní a zpátky nás čekalo dobrodružné noční bikování. Krajský pohár Becker cup pokračoval 21.6. závodem v Přešticích (230 závodníků), průběžné pořadí našich borců je následující: kluci 10. Matěj Mičan, ž.nábor 5.Jakub Šmíd, žákyně nábor 3.Karolína Grossová, ž.nejml. 9.Vojta Ježek, 10. Jan Gross a 11. Lukáš Beran, ž.ml. 5. Tomáš Beran, žákyně mladší 5. Viktorie Pánková, 6. Adélka Šmídová, ženy 6. Radka Beranová, muži 16. Jan Šmíd, veteráni 4. Marcel Beran a 31. Jirka Mičan. V soutěži družstev nám patří 13., 15., 16. a 18. místo. Čtyři odjeté závody má také Pošumavská liga horských kol , bohužel na webu chybí průběžné pořadí, za zmínku stojí vítězství Lukáše Berana a Radky Beranové ve Strakonicích, Marcela Berana ve Švihově,  2.místa Vojty Ježka, Karolíny Grassové, Tomáše Berana, Viktorie Pánkové a 3.místo Adélky Šmídové. Pro děti je letos Mikroregionem Přešticko vypsán nový seriál závodů Talent cup, kde je po 4 odjetých závodech pořadí následující: 4. Jakub Šmíd, 5. Vojta Ježek, 8. Jan Gross, 1.Viktorie Pánková a 4. Adélka Šmídová. Na cyklomaratonu Okolo Plzně byl Jakub Šmíd druhý a Viktorie Pánková třetí. O prázdninách nás čeká Becker cup 26.7. v Klabavě a 3.8. ve Stupně (mistrovství kraje), PLHK 20.7. v Buzicích, čtyři závody Talent cupu, silniční ŠUAC Mariánské Lázně 27.7. a několik týmových vyjížděk na rozhledny Havran, Kotel či brodění Radnického potoka.


 

Květen 2014

Květen pro nás začal 1.5. společnou týmovou vyjížďkou na Čilinu se zakončením v kyšické hospodě Pod lípou, pokračoval 4.5. závodem Pražského poháru ve Kbelích, prodlouženým víkendovým soustředěním na singltreku v Novém Městě pod Smrkem (včetně zdolání hory Smrk 1124m.n.m.). Dětská část týmu se zúčastnila prvního závodu Talent cupu v Dolcích u Přeštic (zde vyhrál Jakub Šmíd), muže čekal Chebský pohár ve Frant.Lázních (2.místo Marcel Beran) a všechno tréninkové úsilí vyvrcholilo 25.5. na třetím závodě krajského poháru Becker cup v Domažlicích, kde se na start postavilo celkem 201 bikerů. Průběžné hodnocení našich členů v Becker cupu je následující (od nejmladších): kluci 6. Matěj Mičan, ž.nábor 7. Jakub Šmíd, žákyně nábor 3.Karolína Grossová, ž.nejmladší 10.Vojta Ježek, 13. Jan Gross, 14. Lukáš Beran, ž.ml. 5. Tomáš Beran, žákyně mladší 6. Viktorie Pánková, 7. Adélka Šmídová, ženy 4.Radka Beranová, muži 22.Jan Šmíd, veteráni 7. Marcel Beran, 28. Jirka Mičan. V soutěži družstev nám patří 15.,16.,17. a 19. místo z 24 přihlášených. V červnu se těšíme 8.6. na cyklomaraton Okolo Plzně, 15.6. na PLHK do Strakonic, 21.6. na Becker cup do Přeštic a 28.6. na Junior Becker cup do Klatov. A když počasí dovolí, tak 14.6. vyrazíme na rozhlednu Chlum sledovat západ slunce nad Plzní a zpátky dáme noční biking.


Duben 2014

V dubnu náš tým posílila dvojice sourozenců Grossových. Jan je ročník 2004 a Karolína 2006. Nejprve nás čekala časovka na golfovém hřišti v Horomyslicích, kde Jakub Šmíd svoji kategorii vyhrál, Tomáš Beran byl třetí, Radka Beranová vyhrála žena a z jednatřiceti mužů byl Marcel Beran čtvrtý. O týden později se jel první závod Becker cupu v Městě Touškově, kde se na bednu (3.místo) probojovala Karolína Grossová. O Velikonocích vyrazila dvojice mužů na silniční kriterium ŠUAC do Konstantinových Lázní, ale bohužel do dnešního dne nejsou výsledky. Povedla se i první týmová vyjížďka z Míšova okolo Padrťských rybníků s výjezdem na vrchol Třemšín a cílem v Grill baru Míšov. Zde se nás sešlo sedmnáct včetně rodičů dětí. Druhý závod Becker cupu uspořádal náš klub 27.4. v chrástu, kde se na start postavilo 193 závodníků. Za zmínku stojí 3.místo Karolíny Grossové a 5.místo Marcela Berana (veteráni A). Po dvou závodech Becker cupu je průběžné pořadí našich členů následující (od nejmladších): 11. Matěj Mičan, 11. Jakub Šmíd, 3. Karolína Grossová, 11. Vojta Ježek, 12. Lukáš Beran, 14.Jan Gross, 8. Tomáš Beran, 8. Viktorie Pánková, 9. Adéla Šmídová, 10. Radka Beranová, 17. Jan Šmíd a 5. Marcel Beran. Krajský pohár Becker cup pokračuje 25.5. v Domažlicích.


Během dubna se podařilo v Junior bike parku postavit jak dřevěný chodník, tak dřevěný pumptrack, který navíc dostal nový nátěr. Od 2.5. plánujeme každý pátek od 18:30 do 19:30 nácvik techniky jízdy pro děti.


Březen 2014

V březnu odstarovala sezona Pražským pohárem na Zličíně. Vytrvalý déšť a nízká teplota neodradila od startu Vojtu Ježka, který na blátě skončil desátý. Zbytek týmu se představí na 3.ročníku Golf open bike race 29.března, což je časovka horských kol na 12km na golfovém hřišti v Horomyslicích. Závod je určen pro širokou cyklistickou veřejnost. Info na www.golfplzen.cz V dubnu zahájí krajský pohár Becker cup 6.4. v Městě Touškově a druhým závodem bude 16.ročník Velké ceny Sport Beran v neděli 27.dubna v Chrástu. Letos budou startovat všechny věkové kategorie. Dopoledne je připraven start mužů a veteránů, po poledni pak starty dětských kategorií. Podrobnosti na www.pal-mtb.cz


Únor 2014

V únoru se nám díky jarnímu počasí dařilo najíždět další tréninkové kilometry. Marcel Beran dokonce využil závod MTB na 30km "Ledový kafe" v Poběžovicích k otestování formy a na trati s úseky na ledu a sněhu skončil osmý. Zbytek týmu se představí 22.3. na závodě Jarní bahno v Karlových Varech nebo 23.3. na Pražském poháru MTB. 29.3. se podílíme na organizaci 3.ročníku Golf open bike race, což je časovka 12 km vedoucí po cestičkách golfového hřiště v Horomyslicích. A poslední únorový týden dorazila zásilka čtyř desítek kusů nového týmového oblečení v tradičních barvách, ale doplněná o nové sponzory.


Leden 2014

7.ledna 2014 proběhla v Chrástu valná hromada plzeňské amatérské ligy MTB, která rozhodla o kalendáři 14.ročníku Becker cupu. První závod se pojede 6.dubna v Městě Touškově, druhým závodem bude 27.4.2014 16.ročník Velké ceny Sport Beran v Chrástu, kde letos budou startovat nejen dětské kategorie, ale i junioři, ženy, muži a veteráni. Další informace na www.pal-mtb.cz

Prosinec 2013

Prosinec byl ve znamení přípravy týmového oblečení s novým sponzorem - FOS s.r.o. Soupisku rozšířila i dvojice nových členů. Vojta Ježek (2005) už na podzim pár závodů zkusil, pro Matěje Mičana (2009) to bude letos premiéra. Termín závodu Velké cena Sport Beran v Chrástu je určen na neděli 27.dubna 2014. Díky "jarnímu vánočnímu počasí" pilně najíždíme tréninkové kilometry.


Listopad 2013

V listopadu se dětem podařilo navštívit poslední chybějící místa v Chrásteckém pasu a získat zaslouženou odměnu do cukrárny. Neděle 24.11. byla ve znamení vyhlášení Poháru Plzeňského kraje MTB - Becker cup 2013, které se uskutečnilo v KD Kyšice. A naše bikerčata mají i společnou fotku s Ondrou Cinkem.


 

Říjen 2013

Devatenáctá závodní sezona vyvrcholila 28.9. v Říčanech u Prahy. 6.ročník Jurečkovské šlapky se jel za mrazivého ale slunečného počasí. Lukáš Beran nejprve ve spurtu o první místo těsně porazil Vojtu Ježka, v další kategorii pak s přehledem vyhrál Tomáš Beran. Na vítěze čekala velká stavebnice LEGO. Jakub Šmíd po pádu nedokončil. Odpoledne v kat.40+ dokončil Marcel Beran na sedmém místě a Jan Šmíd v kat.30+ po druhém defektu vzdal. Tečku za sezonou udělal cyklomaraton Tour de Brdy 5.10. ve Strašicích. Na rychlém okruhu bez stoupání se našim dětem moc nedařilo, Vojtu Ježka zbrzdila hned na startu kolize soupeřů, Lukáš Beran v druhém okruhu spadl a tak čest klubu zachraňoval šestým místem Tomáš Beran. Na 29km trati vybojoval Jan Šmíd deváté místo a na 67km okruhu byl Marcel Beran čtrnáctý. Přestože se jednalo o závod horských kol, průměrná rychlost obou bikerů přesáhla 30km/h!


Září 2013

V září čekal muže poslední závod Becker cupu - 7,4km dlouhá horská časovka z Capartic na Čerchov (převýšení 342m). Marcel Beran dokončil osmý, v Becker cupu obsadil celkově čtvrté místo, Jan Šmíd byl na Čerchově patnáctý a v celkovém pořadí je osmý. A tým je po devíti závodech celkově sedmý, B tým pak patnáctý. 7.9. zavítal do Plzně seriál závodů Kolo pro život, kde se Jakub Šmíd umístil v konkurenci 48 startujících jedenáctý a Adélka Šmídová po pádu šestá. Také silniční ŠUAC má svých 14 letošních závodů za sebou. Jan Šmíd (muži B) skončil celkově čtrnáctý a Marcel Beran (muži C) třináctý. Na závěr letošní sezony se chystáme 28.9. do Říčan (Jurečkovská šlapka), 5.10. Strašice - cyklomaraton Tour de Brdy a 13.10. finále PLHK v Buzicích u Blatné.


Červenec+srpen 2013

Ani vedro letošních prázdnin neodradilo naše borce od závodění, pokračoval krajský pohár MTB Becker cup závody v Klabavě, Stupně a časovkou v  Plz.Malesicích. Pro dětské kategorie byla tato časovka posledním závodem BC a v konečném pořadí se umístil na 6.místě Lukáš Beran, 10. Jakub Šmíd, 5.místo Adélka Šmídová, 7.místo Tomáš Beran. Zbylou trojici čeká ještě 22.9. výjezd na Čerchov. Viktorka Pánková je průběžně sedmá, Jan Šmíd osmý a Marcel Beran se díky třetímu místu v časovce posunul už na 2.místo průběžného pořadí Becker cupu. V soutěži družstev je A team sedmý, B team pak na 14.místě. Tomáš Beran navíc zvítězil 30.6. v Těškově a Lukáš Beran vyhrál závod Cyklomaraton tour 24.8. v Plzni. Silniční ŠUAC zavítal o prázdninách do Těškova, Mariánských Lázní a na Lopatárnu v Plzni Doubravce. Jan Šmíd je průběžně třináctý a Marcel Beran jedenáctý. V září sezona nekončí, kromě zmiňovaného finále Becker cupu na Čerchově nás čeká plno dalších závodů. Už nyní jednáme o doplnění našeho týmu o několik zajímavých posil. Junior Bike park byl letos díky rozmáčené louce mimo provoz, v jednání je nová lokalita.

 

Červen 2013

Červen zahájil za vytrvalého deště Tomáš Beran druhým místem na Tour de Kids v Plzni, Lukáš Beran do finále nepostoupil. O týden později už na silniční Giant lize v M.Touškově svítilo sluníčko, Tomáš Beran byl stejně jako Lukáš pátý, Marcel Beran v kategorii mužů hobby pak dospurtoval na třetím místě a ještě si odvezl dvě sprinterské prémie.

Krajský pohár horských kol Becker cup pokračoval v červnu závodem v Přešticích. V průběžném pořadí jsou v jednotlivých kategoriích Lukáš Beran čtvrtý, Jakub Šmíd patnáctý, Tomáš Beran čtvrtý,  Adélka Šmídová čtvrtá, Viktorka Pánková osmá, Marcel Beran třetí a Honza Šmíd desátý. Muži se také účastní silničních závodů ŠUAC, kde průběžně po šesti závodech je Jan Šmíd (muži B) jedenáctý a Marcel Beran (muži C) třináctý.
O prázdninách nás čekají závody Becker cupu v Klabavě (27.7.), mistrovský závod ve Stupně (4.8.) a časovka v Plzni Malesicích (24.8.), silniční ŠUAC v Těškově (30.6.), Mariánských Lázních (28.7.) nebo kriterium na Lopatárně (25.8.). Konec prázdnin bude ve znamení cyklomaratonů Král Šumavy Road nebo Kralovický maraton MTB (31.8.)

Květen 2013

Květen byl ve znamení nepříznivého počasí, ale přesto se 1.5. na start 15.ročníku Velké ceny Sport Beran horských kol postavilo 140 dětí do 16ti let ve dvanácti kategoriích. Série krajského poháru Becker cup pak z Chrástu pokračovala závody v Domažlicích a Klatovech. V průběžném pořadí jsou v jednotlivých kategoriích Lukáš Beran čtvrtý, Jakub Šmíd čtrnáctý, Tomáš Beran třetí, Adélka Šmídová čtvrtá, Viktorka Pánková devátá, Marcel Beran šestý a Jan Šmíd čtrnáctý. V soutěži družstev je A team osmý a B team čtrnáctý. Muži se také účastní silničních závodů ŠUAC, kde je po třech závodech průběžně Jan Šmíd desátý (I. divize) a Marcel Beran třináctý (II. divize).
V červnu nás čeká Becker cup v Přešticích, Cyklomaraton tour a Tour de Kids v Plzni či ŠUAC v Klatovech, Kašperských Horách a Těškově.

Duben 2013

Letošní cyklistická sezona začala díky dlouhé zimě se zpožděním. Prvním závodem tak byla časovka jednotlivců horských kol na golfovém hřišti v Horomyslicích. Kategorii mužů vyhrál Marcel Beran, Jan Šmíd byl šestý a Viktorka Pánková v žákovské kategorii třetí.  7.4. zahájil Pohár Plzeňského kraje Becker cup Velkou cenou Města Touškova. V konkurenci 207 závodníků jsme se v jednotlivých kategoriích umístili takto: 7.místo Lukáš Beran, 13.místo Jakub Šmíd, 10.místo Tomáš Beran, 6.místo Adélka Šmídová, 10.místo Viktorka Pánková, 18.místo Jan Šmíd a 9.místo Marcel Beran. Zajímavou zkušeností byla také cesta na závod německé Bundesligy horských kol do Heubachu. Na rozblácené trati byl Lukáš Beran čtvrtý v kategorii U9 a Tomáš Beran osmý v U11. Poslední dubnovou neděli se Marcel Beran zúčastnil silniční časovky jednotlivců ŠUAC v Klatovech,v kategorii C 40-49 let se umístil dvanáctý (+6 stupňů a déšť). Aktuálně připravujeme druhý závod Junior Becker cupu, který se pojede již po patnácté na trati v Dolním Chrástu 1.května a je vypsán pro 12 kategorií dětí a mládeže do 16 let. Přijďte povzbudit domácí závodníky, start první kategorie je ve 12:00. Propozice na www.pal-mtb.cz. Každé úterý a čtvrtek vyrážíme s dětmi na 1,5 hodinové vyjížďky. Rádi přivítáme i další děti ve věku 7-12 let (nutný doprovod rodiče). V květnu budeme především navštěvovat turistické cíle v rámci Chrásteckého pasu. Informace na 604 642 728.

Březen 2013

V novém týmovém oblečení zahájíme po dlouhé zimě sezonu časovkou jednotlivců horských kol v Golf parku Dýšina v sobotu 30.3. Propozice na www.golfpark.cz Na této akci se podílíme organizačně, formou zapůjčení dřevěných překážek Junior Bike parku pro dětskou jízdu zdatnosti. A o týden později (7.4) již startuje první závod Plzeňského poháru horských kol BECKER cup v Městě Touškově. O týden později (14.4.) je v plánu UAC závod v obci Hřebeč u Kladna. Další víkend zamíříme do SRN na Bundesligu MTB v Heubachu v rámci festivalu Bike the Rock. 28.4. startuje ŠUAC (Šumavská unie amat.cyklistů) silniční časovkou jednotlivců (Předslav u Klatov). Na středu 1.května srdečně zveme všechny majitele horských kol do 16ti let k aktivní účasti na 15.ročník Velké ceny Sport Beran, která se pojede jako 2.závod Junior Becker cupu - Poháru Plzeňského kraje horských kol. Start a cíl tradičně v Dolním Chrástu. Propozice a přihlášky na www.beckercup.wgz.cz

Únor 2013

Koncem února dorazilo nové týmové oblečení. V březnu nás čeká přechod z lyží na kola, protože sezona startuje časovkou jednotlivců horských kol v Golf parku Dýšina v sobotu 30.3. Propozice na www.golfpark.cz Na této akci se podílíme organizačně, formou zapůjčení dřevěných překážek Junior Bike parku pro dětskou jízdu zdatnosti. A o týden později (7.4) již startuje první závod Plzeňského poháru horských kol BECKER cup v Městě Touškově. Obě akce jsou určeny pro širokou cyklistickou veřejnost !

Leden 2013

Aktivně se připravujeme na novou, již devatenáctou sezonu, díky počasí využíváme především běžkařský areál v Těškově. Ve výrobě je nové týmové oblečení doplněné znakem Chrástu. Závodní sezonu pravděpodobně zahájíme koncem března na MTB časovce v Golf Parku Dýšiná, kde bude pro děti připravena jízda zdatnosti za využití překážek z našeho Junior Bike Parku.

Prosinec 2012

V lednu 2013 oslaví náš klub již osmnácté narozeniny. Naše závodníky  čeká fyzická příprava na běžkách a v bazénu, doplnění týmového oblečení. Na první závody vyrazíme až v březnu.

Listopad 2012

Po úspěšné sezoně 2012 přestupuje Adélka Foltýnová do Sokol Město Touškov a bratrská dvojice Max + Sebastian Kerl do Authorteamu Stupno. Přejeme jim hodně úspěchů v nových týmech! Po roční zdravotní pauze se vrací Tomáš Beran a v jednání je i několik dalších posil. Předběžný termín 15.ročníku Velké ceny Sport Beran, která se pojede v rámci Junior Becker cupu, je stanoven na středu 1.5.2013. Marcel Beran ukončil letošní sezonu startem na závodě Škoda cross v polovině startovního pole. Závod se jel 27.10. za vydatného sněžení............

Říjen 2012

V říjnu přálo cyklistům počasí a v Bavorsku vyvrcholil 30.9. OTV cup závodem v Pegnitz (2.místo Max Kerl). 3.10. pokračoval Alpina cup v Schesslitz (Max Kerl 3. a Sebastian Kerl 2.) a 7.10. v Gottesdorfu Max Kerl v konkurenci 35 účastníků vyhrál  a Sebastian Kerl byl třetí. Z českých závodů zavítala bratrská dvojice Kerlových na Mistrovství zeměkoule (Újezd u Sv.Kříže), kde jim patřilo první místo ve svých kategoriích.
V neděli 28.10. proběhlo v Malesicích celkové vyhlášení Poháru Plzeňského kraje horských kol - Becker cupu 2012. Tady jsou výsledky našich závodníků v celkovém pořadí: Kluci: 3. Sebastian Kerl, 5. Jakub Šmíd, Žákyně nábor: 2. Adéla Foltýnová, Žáci nábor: 2. Maximilian Kerl, 8. Lukáš Beran, Žákyně nejmladší: 5. Viktorie Pánková, 7. Adéla Šmídová, Muži B: 5. Jan Šmíd a 7. Marcel Beran. Družstvo CK Sport Beran-BI ESSE se umístilo na druhém místě.

Září 2012

V září nám cyklistům vyvrcholila sezona, v Německu skončil Sparkassen cup posledním závodem v Tittlingu. Finále Max Kerl vyhrál a také celkově se umístil první. Sebastian Kerl byl celkově čtvrtý. 8.9. se v Bakově nad Jizerou uskutečnil největší závod horských kol v republice. Na startu se sešlo na 650 závodníků. Max Kerl byl těsně čtvrtý, Sebastian Kerl ve své kategorii také čtvrtý a Adélka Foltýnová pak sedmá. První zářijový závod bavorského Alpina cupu v Redwitz Max Kerl vyhrál, ve Wundsiedelu měl však pád a dojel čtvrtý. Jeho mladší bratr Sebastian skončil na výborném druhém místě.


Červenec+Srpen 2012

O prázdninách chrásteckým bikerům vrcholila sezona. V Becker cupu nás čekal závod v Klabavě a ve Stupně -  Mistrovství plzeňského kraje. Na stupně vítězů se v Klabavě probojovali 2.místem Adélka Foltýnová a Max Kerl,  3.místem Sebastian Kerl, ve Stupně pak byl Sebastian a Max Kerlovi druzí a Adélka Foltýnová třetí. V kategorii mužů pak dojel Marcel Beran pátý a Jan Šmíd šestý. Zatímco pro děti byl stupenský závod tečkou za letošním Becker cupem, nuže čeká ještě 23.9. časovka jednotlivců na Čerchov. Celkové pořadí už ale známe po sedmi závodech Jihočesko-bavorského poháru.  Tam se umístil Sebastian Kerl celkově na čtvrtém místě a Maximilian Kerl celkově druhý. Adélka Foltýnová navíc vyhrála závod Okolo Ostravy, dvojice mužů se koncem srpna postavila na start silničního Krále Šumavy. V září čeká malé bikery neoficiální mistrovství republiky horských kol v Bakově nad Jizerou a muže poslední Becker cup na Čerchově.

Květen 2012

Po dubnovém závodě Becker cupu v Chrástu uspořádal náš klub další závod v neděli 13.5.2012 v Litohlavech na Vršíčku, kterého se zúčastnilo 129 dětí. Becker cup pak pokračoval o týden později Velkou cenou Domažlic. Průběžné pořadí je následující: kateg.Kluci 3.místo Jakub Šmíd, 5.místo Sebastian Kerl, kat.Žákyně nábor 1.místo Adéla Foltýnová, kat.Žáci nábor 2.místo Max.Kerl, 16.místo Lukáš Beran, kat.Žákyně nejmladší 7.místo Viktorie Pánková a 8. místo Adélka Šmídová.

Duben 2012

Přesně na apríla odstartovala letošní sezona horských kol časovkou jednotlivců v areálu Golf Parku Dýšina. Z našich borců nejlépe zvládl trať po golfových chodnících Tomáš Beran na 3.místě v kategorii dětí a třetí byl Marcel Beran v kategorii mužů. V dubnu se konala také trojice závodů Poháru Plzeňského kraje Becker cup. Po úvodním závodě v Městě Touškově, časovce v Plzni-Malesicích a Velké ceně Sport Beran v Chrástu je následují průběžné pořadí našich členů: kategorie Kluci 3.místo Sebastian Kerl, 4.místo Jakub Šmíd, kateg.žákyně nábor 2.místo Adélka Foltýnová, kateg.žáci nábor 2.místo Maximilian Kerl, kateg.žákyně nejmladší 6.místo Viktorie Pánková, 9.místo Adélka Šmídová. Zbytek týmu bohužel nestartoval ze zdravotních důvodů.

Na neděli 22.4.připravil náš klub jeden ze závodů Becker cupu do Chrástu. Závodu se zúčastnilo 116 závodníků ve věku od 4 do 16 let. Bohužel chrástecký závod zcela ignorují místní děti (narozdíl od 10 závodníků z Dýšiny a dalších ze Zruče, Třemošné, Bušovic, Plzně či Prachatic, Aše, Prahy nebo Mladé Boleslavi...) a tak kromě členů pořádajícího klubu reprezentovala Chrást druhým místem v kategorii Holky pouze Marie Beránková. Také čtvrtý závod Becker cupu připravuje náš klub a to v neděli 13.5. v Litohlavech na Vršíčku. Propozice na závod najdete na www.beckercup.wgz.cz nebo ve výloze prodejny Sport Beran.

Ošklivé počasí zdrželo obnovení provozu Junior Bike Parku na konec dubna, aktuálně připravujeme rozšíření o novinku zvanou PUMPTRACK.

V lednu 2012 slavíme 17.narozeniny našeho cyklistického klubu na bowlingové party v Třemošné. Po zbytek zimy pak proháníme běžky i sjezdovky, inlajny a také pravidelně plaveme. V rámci 12.ročníku Junior Becker cupu budeme pořádat 22.4. závod v Chrástu a 13.5. v Litohlavech na Vršíčku.

Prosinec 2011 byl pro náš klub ve znamení příchodu nových posil. Jsou jimi Adélka Šmídová (2003) a Jakub Šmíd (2006). Tím se počet našich malých závodníků rozrostl na osm. Také nás potěšila anketa Bikestoremtb Praha, kde se v kategorii "závod s nejlepší atmosférou" náš chrástecký závod umístil na druhém místě ! Vyhrál závod v Novosedlech (jižní Čechy).

Měsíc listopad byl ve znamení slavnostního vyhlášení Plzeňského poháru horských kol-Becker cup 2011. Na stupně vítězů se v konečném hodnocení se probojovala tato trojice: kat.Kluci 1.místo Lukáš Beran, kat.Holky 2. místo Adélka Foltýnová a v kat. Žáci nábor 3. místo Tomáš Beran. Zároveň se nám letos podařilo vyhrát soutěž družstev a smíšené družstvo CK Sport Beran+Profisport Cheb skončilo třetí!

Na počátku listopadu byl také ukončen provoz Junior bike parku, došlo k úklidu a zazimování překážek. Provoz bude obnoven opět na jaře 2012.

říjen
Až na druhý pokus se podařilo otevřít pro  veřejnost Junior bike park v Chrástu u Plzně. Původní termín  byl stanoven na  18.9., ale počasí nám nepřálo, už od rána  vytrvale pršelo. Proto byla celá  slavnost přeložena na neděli  2.října 2011. A vyplatilo se, jasná obloha,  bezvětří a teplota  dosahující 25 stupňů přilákaly na tři desítky dětských  závodníků. Po hodinovém tréninku na dřevěných chodnících,  následovalo úderem  čtrnácté hodiny a za účasti starosty  obce Chrást p.Bohuslava, slavnostní  přestřižení pásky a  přípitek šampaňským. A poté již na závodníky čekal okruh  o  délce 400metrů. Úvodní část vedla po 80m dlouhé soustavě  dřevěných chodníků a  překážek, zpestřených přejezdem  klád či houpačky. Dále na závodníky čekal 2x  výjezd a  sjezd přes hliněný val, slalom mezi kužely, průjezd pískoviště,  přejezd  2m dlouhé a 25cm široké kladiny, přejezd druhého  valu a v cílové rovince ještě  trojice překážek z dřevěných  palet. V cíli pak byla pro každého  účastníka připravena  sladká odměna.
V kategorii dětí ročník 2005 a mladší  zvítězila  Tereza Maurová z Dýšiny a Vojtěch Tolar z Plzně, žákyně  2003-4 vyhrála  Markéta Šímová z Chrástu, v kat.žáci 2003-4  byl nejrychlejší Tomáš Beran (CK  Sport Beran Chrást) a kat.  žáci 2001-2 opanoval Matěj Maur (Dýšina). Pro vítěze  byl  připraven šampus a originální diplom.
Poděkování za pomoc při stavbě a údržbě  Junior bike parku patří členům CK Sport Beran Chrást, Obecnímu  úřadu Chrást a  sponzorům.

září
Září bylo pro  naše členy nejen ve znamení dokončení Junior Bike parku a příprav na jeho slavnostní otevření (které nám  zhatilo počasí a přesouvá  se na  neděli 2.10.),  ale také účastí na dalších závodech. Dvěma  závody vyvrcholila  Giant liga - nejprve 7.září na Lopatárně a  16.9. pak večerním závodem v centru  Rokycan. Oba závody jasně  vyhrála Adélka Foltýnová, Lukáš Beran i Tomáš  Beran byli oba  2x  na druhém místě. Max Kerl  se letos může pochlubil bohatou sbírkou  čtvrtých míst: Kolo pro život Karlovy Vary, finále  Jihočeskobavorského  poháru v  Novosedlech,
finále Sparkassen cup  v  Bobrachu........ Za vrchol letošní sezony pak považuji  výpravu do  Bakova nad Jizerou na  největší závod horských kol pro děti a  mládež v České republice.  V konkurenci 560 závodníků se našim borcům  dařilo.  Čtyřletý Sebastian Kerl dojel ve své kategorii druhý,  Lukáš Beran třetí, Max Kerl pak jen o fous prohrál  souboj v cíli a skončil třetí, Tomáš Beran byl čtvrtý  a Viktorka Pánková osmá. Dále se  naši borci  zúčastnili závodu ve sprintu. Lukáš Beran se 14.  nejrychlejším  časem do semifinále nepostupoval, ale Max Kerl  se  sedmým a Tomáš Beran se třetí  časem dne už ano. Ze  semifinálových rozjížděk se jim však do finále  postoupit nepodařilo.  A novinkou byl v Bakově  závod štafet. V kategorii do 11 let byla štafeta  ve složení Tomáš Beran Max Kerl a Viktorka Pánková jedenáctá  a Lukáš  Beran, Eliška Kotlíková (Česká  spořitelna MTB) a Sebastian Kerl  pak na devatenáctém místě. Výsledek štafet odpovídal věkovému  rozdílu,  kdy naši závodníci ve věku čtyři až osm  let těžko  mohou soupeřit s borci o několik let staršími.  Ale ta zkušenost  za to stála.
Noční cyklojízda
Na úterní večer  27.9. připravil  CK Sport Beran Chrást Noční cyklojízdu pro veřejnost.  Za  vlahého podzimního večera se na start vyjížďky postavilo  20 cyklistů  vybavených svítilnami, čelovkami, blikačkami  apod. Čekal je 8km  dlouhý okruh z Chrástu  do Nové Hutě, Horomyslic, Dýšiny a zpět na  chrástecké náměstí, kde byla vylosována tombola. Pro děti i  dospělé  to byl takový zážitek, že se většina účastníků  shodla,  že je potřeba noční cyklojízdu v budoucnu  zopakovat.

červenec + srpen

Červenec byl pro členy našeho cyklistického  klubu ve znamení vyvrcholení Poháru Plzeňského kraje horských  kol - Becker cup.  Nejprve nás čekal předposlední závod v  Klabavě a finále se jelo poslední  červencovou neděli ve  Stupně. Počasí závodění vyloženě nepřálo, přesto se  našim  borcům dařilo a Lukáš Beran se ve své kategorii stal  Mistrem Plzeňského kraje  2011 a odvezl si domů krásný mistrovský  dres! Zároveň vyhrál celkově i svoji  kategorii v rámci Becker  cupu. V celkovém pořadí se pak neztratili ani ostatní -  2.  místo obsadila Adélka Foltýnová (žákyně nábor), 3.místo  Tomáš Beran a 4.místo  Maximilián Kerl (žáci nábor), 4.místo  Viktorie Pánková (žákyně nejmladší) a  celkově pátý se  umístil Sebastian Kerl (kluci), který ačkoli oslavil teprve  čtvrté  narozeniny, závodil v kategorii se šestiletými.
Dařilo se nám také na Mistrovství Bavorska  v Grafenau - Tomáš Beran třetí, Maximilián Kerl pátý a  Lukáš Beran, který jel v  kategorii starších, závod dokončil  sedmý. Vesnička Buk-Vyšovatka hostila další  pokračování  Jihočeské ligy horských kol a tam byl Lukáš Beran druhý a  Sebastian  Kerl šestý a v kategorii do osmi let Tomáš Beran  druhý a Maximilián Kerl šestý.  Závodem v Klatovech pokračovala  také Giant liga, kde Lukáš Beran vyhrál a odvezl  si krásnou  aktovku, která se mu bude 1.září hodit. Tomáš Beran sice nejprve  závod s náskokem vedl, ale chybou traťových pořadatelů skončil  až  druhý.......vše si ale pak vynahradil výhrou v tombole.  V srpnu necháme naše  malé závodníky trochu odpočinout, ale  už 7.9. je můžete přijet povzbudit na  Lopatárnu na dalším  dílu Giant ligy. Rádi uvítáme i další zájemce o závody  horských  kol.
Zároveň v září připravujeme pro veřejnost  dvě cykloakce. V neděli 18.9. to bude slavnostní otevření  Junior Bike Parku u  stadionu, spojené se závodem technické  zdatnosti pro děti do 12 ti let, nazvaným Na kole přes překážky (propozice v prodejně Sport Beran).
V úterý 27.9. pak zveme všechny na Noční  cyklojízdu ve stylu "skupinové vyjížďky tmou v poklidném tempu, vhodné  i pro  rodiče s dětmi...". Délka trasy je 8km, sraz v 18:00  před prodejnou Sport Beran,  povinná cyklistická přilba i kvalitní  osvětlení, doporučujeme reflexní vestu.  Jedeme pouze za nedeštivého  počasí.

červen
Červen  byl opět ve znamení spousty závodů, ale našim borcům šlo  především  o
udržení výborných pozic v Plzeňském  poháru horských kol - Becker cupu. Po  osmi
odjetých závodech  z deseti je na konci června následující průběžné  pořadí:
kategorie  Kluci 1.místo Lukáš Beran, 5.místo Sebastian Kerl,  kat.Žákyně  nábor
1.místo Adélka Foltýnová, Žáci nábor 3.místo  Tomáš Beran,  5.místo Maxmilián
Kerl, Žákyně nejmladší  1.místo Viktorka Pánková. Lukáš  Beran jako vítěz své kategorie  na Velké ceně Plzně získal titul Mistr Plzně MTB!Becker  cup pokračuje 23.7. v Klabavě a finále 31.7. ve Stupně. Dařilo  se  nám i na dalších závodech, např. na Okolo Plzně Lukáš  Beran vyhrál,
Sebastian  Kerl byl desátý, Tomáš Beran druhý  a Max Kerl čtvrtý.

Junior bike  park
Na počátku  června se nám podařilo instalovat prvních 50m překážek této  unikátní
dřevěné dráhy a momentálně sháníme další  finance na její  prodloužení. V neděli
26.6. proběhla  první veřejná CykloŠkola, které se  zúčastnilo sedm dětí.  V
průběhu prázdnin ještě doplníme dráhu o další  překážky  a na září chystáme
slavnostní otevření spojené se závodem  zručnosti. Do té doby je Junior bike park
ve zkušebním  provozu, vstup je  pouze na vlastní nebezpečí, děti pouze v
doprovodu  rodičů a cyklistická  přilba nutná !!
Děkujeme zaměstnancům  Obecního úřadu za pravidelné sekání  trávy.
Stavbu  Junior bike parku se také chystáme představit na podzimním  mezinárodním
veletrhu  cestovního ruchu ITEP v Plzni.

květen 2011
Květen byl pro naše závodníky opět úspěšný.  Po polovině odjetých závodů Poháru Plzeňského kraje MTB  - Becker cup (v květnu  se startovalo v Domažlicích, Kralovicích  a u Malesic) je průběžné pořadí  následující: v kategorii  Kluci je na 1.místě Lukáš Beran, 5. je Sebastian Kerl,  1.  místo patří také Adélce Foltýnové v kateg. Žákyně nábor.  V početně nabité  kateg. Žáci nábor drží Tomáš Beran  3.místo a Maxmilian Kerl je čtvrtý. Žákyně  nejmladší Viktorie  Pánková je ve své kategorii průběžně druhá. V červnu  pokračuje  Becker cup závody v Sušici, Stříbře a v Plzni na  Košutce. Dařilo se nám i mimo náš region. Na  závodech  Libereckého poháru ve Vesci byl Tomáš Beran druhý a Lukáš  Beran pátý.  Do Bavorska pak zavítala dvojice bikerů na Sparkassen  cup do Waldkirchenu (SRN).  Sebastian Kerl byl třetí a Maxmilian  Kerl po kolizi na startu devátý. Mezinárodní Mistrovství Jihočeského kraje  se jelo ve Vimperku, kde byli v jednotlivých kategoriích Lukáš  Beran druhý,  Tomáš Beran o 0,1 sekundy čtvrtý, Sebastian  Kerl sedmý a Maxmilian Kerl osmý. V  Letech u Prahy vybojoval  Maxmilian Kerl 2.místo v závodě TransBrdy ze seriálu  Kolo  pro život ČS.
Junior Bike Park
Aktuálně pokračuje výroba dřevěné  překážkové  dráhy pro malé cyklisty, osazení prvních překážek plánujeme  počátkem  června. Během prázdnin bude v Junior Bike Parku  zkušební provoz a poté plánujeme  připravit pro děti veřejný  závod zručnosti.

duben 2011
Krajský pohár horských kol Becker cup  odstartoval  10.4. v Městě Touškově a pokračoval druhým závodem 24.4.  v Chrástu.  Tento závod připravil náš cyklistický klub jako  MTB sprinty. Divácky atraktivní  závod přilákal na start 117  bikerů. Dařilo se i našim závodníkům, po dvou  odjetých  závodech je v kategorii Kluci Lukáš Beran na 1.místě a Sebastián  Kerl  je čtvrtý. V kategorii Źákyně nábor je na 1.místě  Adélka Foltýnová, v kat.Žáci  nábor je Tomáš Beran třetí  a Maxmilián Kerl čtvrtý. Viktorka Pánková (žákyně  nejmladší)  je průběžně třetí. V soutěži družstev vedou Rychlý šípy  s Lukášem  Beranem, druhé místo patří CK Sport Beran - BIESSE  (Beran Tomáš, Viktorka  Pánková) a třetí místo pak CK Sport  Beran - Actionbike (Max Kerl, Adélka  Foltýnová). Celkem je  přihlášeno 11 družstev. Další závody nás čekají v květnu  ve Waldkirchenu (SRN), Liberci a pokračování Becker cupu v  Domažlicích,  Kralovicích a Malesicích.
V průběhu května se chystáme zahájit na  ploše  bývalé lukostřelnice, stavbu dřevěných překážek pro mladé  cyklisty -  JUNIOR BIKE PARK.

 

CK Sport Beran Chrást byl registrován jako občanské sdružení 10. ledna 1995.

V uplynulé sezoně 2010 se stala prioritou podpora mladých cyklistů s těmito výsledky:

  • Maxmilián Kerl  získal titul Mistra Plzně horských kol v kategorii Kluci
  • Adélka Foltýnová skončila v Krajském poháru horských kol Becker cup celkově na 2.místě v kategorii Holky
  • Lukáš Beran skončil v Krajském poháru horských kol Becker cup celkově na 5. místě v kategorii kluci
  • Maxmilián Kerl skončil v Krajském poháru horských kol Becker cup celkově na 6. místě v kategorii Kluci
  • Sebastian Kerl skončil v Krajském poháru horských kol Becker cup celkově na 9.místě v kategorii Kluci
  • Viktorie Pánková skončila v Krajském poháru horských kol Becker cup celkově na 2.místě v kategorii Žákyně nábor
  • Tomáš Beran skončil v Krajském poháru horských kol Becker cup celkově na 4.místě v kategorii Žáci nábor
  • Marcel Beran skončil v Krajském poháru horských kol Becker cup celkově na 5.místě v kategorii Muži B 30-39 let
  • družstvo CK Sport Beran Chrást ve složení Tomáš Beran, Viktorie Pánková a Marcel Beran skončilo v Krajském poháru horských kol Becker cup celkově na 2. místě v soutěži družstev.

Ceklem tvoří cyklistický klub 15 členů.

 
prodejna_09.jpg

Soutěžte s námi ...

Připojte se ...

Platební karty

Možnost platby platebními kartami
VISA a EUROCARD

 

Čtenáři online

Právě připojeni - hostů: 33