Říjen 2018

V říjnu nám po osmi sezonách dosloužil Junior bike park, dřevo se vlivem počasí a působením vandalů postupně rozpadlo. Zároveň vyvrcholilo několik regionálních soutěží. MTB biatlon Cup se jel 7.října ve Skočicích a finále 14.října v Ejpovicích. V kategorii U15 skončil Lukáš Beran celkově na čtvrtém místě, U15ž svoji kategorii vyhrála Adéla Chytilová, M15 2.místo Tomáš Beran, M35 2.místo Marcel Beran a 15.místo Miloš Chytil, Ž35 2.místo Radka Beranová. Střeleckou soutěž v konkurenci 136 závodníků nakonec ovládl Marcel Beran (úspěšnost střelby 87%) před Radkou Beranovou (83%). Dětský Talent Cup měl finále ve Skočicích a po osmi závodech vyhrál Jan Gross kategorii U15m a Nikola Kubíková se v kategorii U15ž umístila na čtvrtém místě. Celkové vyhlášení Talent Cupu a MTB biatlon Cupu proběhne 17.11. v Přešticích. Finále Pal Cupu se jelo 30.září na Čerchov a po osmi závodech skončil na celkově třetím místě Jakub Šmíd (U13m), U13ž 6.místo Karolína Grossová, U15m 4.místo Jan Gross, U15ž 8.místo Nikola Kubíková, 9.místo Adéla Chytilová, U17m 7.místo Tomáš Beran, Ž15 3.místo Adéla Šmídová, M40 5.místo Lukáš Kubík. V konkurenci 32 družstev skončilo družstvo CK SportBeran A ve složení Kubík, Gross a Šmídová na parádním 3.místě. Vyhlášení Pal Cupu proběhne 4.11. v Chrástu. Lukáš Kubík se zaměřil na cyklokros a na kvalitnější závody míří do sousedního Německa. 6.10 jel Strőrmthaler…BIORACER Cup + Deutschland cup 18.místo, 13.10 Chomutov ČP 8.místo, 14.10 Grimma BIORACER Cup 11.místo, 21.10 Borna BIORACER Cup 10.místo, 28.10 Radibor BIORACER Cup 9.místo a celkově BIORACER Cup 10.místo z 48 bodujících.

Po této sezoně nás opouští čtveřice závodníků a tak vyhlašujeme NÁBOR na doplnění klubu pro nově chystanou MTB biatlon akademii a to hlavně pro děti ve věku 5-10 let. Naučíme děti nejenom jezdit na horském kole, ale také střílet ze závodních vzduchovek. Kromě týmového oblečení a startovného zdarma je nutná také spolupráce rodičů. Nábor končí 17.11., další informace v prodejně SportBeran nebo 604 642 728.