Květen 2017

Už po devatenácté připravil v neděli 30.4. CK Sport Beran v Chrástu u Plzně závod horských kol Velká cena Sport Beran , který byl druhým podnikem 17.ročníku PAL Cupu. A hned o den později (Svátek práce) přivítal vodácký kemp na břehu Berounky účastníky úvodního podniku 3.ročníku MTB biatlon Cupu. Počasí se tentokrát vyznamenalo, v neděli ani v pondělí nepršelo a občas dokonce svítilo sluníčko. Což byla příjemná změna oproti deštivému a sněhovému počasí týden předem. Přesto byla trať poměrně suchá, snad s vyjímkou přejezdu potoka Vlčky a odvodňovací strouhy za kempem, kde pořadatelé narychlo postavili dřevěný můstek a kde se trocha blátíčka našla. Zatímco nedělní závod PAL Cupu přilákal na start 234 bikerů (o tři více než vloni), v pondělí se vinula u prezentace dlouhá fronta 107 MTB biatlonistů, což je nárůst startující o 25% oproti loňsku. Střelnice se letos rozšířila z osmi na dvanáct střeleckých stavů a přesunula se blíže centru dění. Střílelo se 2x vleže na nové sklopné terče z nových koberců od firmy KOVOBEL. Pro vítěze nedělního cross country byly připraveny nerezové plakety kola, v pondělí se pak rozdávala sada originálních dřevěných medailí. Celkem se za víkend rozdalo 51 nerezových plaket, 36 medailí a 122 lahví šampaňského. PAL Cup poté pokračoval 7.5. v Rakovníku a mistrovským závodem 21.5. v Domažlicích. Druhý MTB biatlon se konal v sobotu 20.5. v Domažlicích. Dětský Talent Cup zahájil 14.5. ve Švihově. Nevyhnula se nám zranění, Jakub Šmíd doplnil ruku sádrou a Lukáš Kubík má po pádu na Lopatárně na těle silniční lišej. Vandal nám taky poškodil jednu z dřevěných překážek v bike parku, ale opravu neprodleně a zdarma provedl technik firmy F.O.S. Chrást. Děkujeme.