Kdo jsme

Historie

Počátky

1985 – Vladislav Beran získal povolení Místního Národního výboru na provádění drobných oprav jízdních kol a montáž a seřizování lyžařského vázání.

1990 – v Dolním Chrástu provozujeme v garáži malý cykloservis, navazujeme spolupráci s Eskou Cheb a prodáváme první kola. 1991 – stěhujeme se do centra Chrástu, kde otevíráme prodejnu a servis. Vedle Esky nabízíme i horská kola Olpran, Reta a cyklistické komponenty Sachs.

1995 – 10.ledna zakládáme cyklistický klub a pořádáme první ročník závodu horských kol “Velká cena Sport Beran” v Dolním Chrástu “U žáby”. Nabídku kol rozšiřujeme o kola Superior.

1996 – kupujeme zchátralou budovu lékárny na chrásteckém náměstí a zahajujeme přestavbu objektu na cykloprodejnu.

1998 – Na podzim jsme přijali nabídku firmy Vokolek Import na zastoupení firem SRAM (Sachs + Grip Shift) a RITCHEY v plzeňském regionu. O necelé dva roky později se k těmto značkám přidává HAYES (kotoučové brzdy) a LOOK (pedály, karbonové vidlice, rámy…).

Prodejna
Od roku 1999 platíme kartami

1999 – Od 1. ledna naše služby poskytujeme v nových prostorách na náměstí Čsl.legií v Chrástu. Vylepšili jsme námi poskytované služby navíc zahájením splátkového prodeje ve spolupráci s firmou ESSOX leasing a příjmem platebních karet VISA a EUROCARD.

2000 – Počátkem tohoto roku jsme se stali obyvateli světové sítě Internet, abychom mohli během následujících měsíců spustit naši první webovskou prezentaci. Zároveň zásobujeme komponenty SRAM, RITCHEY, LOOK a HAYES asi 60 prodejen v celém Západočeském regionu. U nás najdete kompletní sortiment zboží nejen firem, které distribuujeme, ale také odpružené vidlice Manitou, pláště Hutchinson, cyklopočítače Sigma Sport, přilby Mango, oblečení Axon, Kalas, Atex… Jsme největším prodejcem kol Superior v jihozápadních Čechách. Zakládáme Plzeňskou amatérskou ligu MTB a na našem závodě horských kol startuje rekordních 303 bikerů!

2001 – rozšiřujeme sortiment o kola Kellys a Merida 2002 – zvláště s firmou Kellys je spolupráce na tak dobré úrovni, že je naše prodejna stává “Největším regionálním prodejcem Kellys” pro rok 2002. A stejným titulem se můžeme pochlubit i na konci sezóny za rok 2003.

2004 – Leader Fox je další značkou v naší nabídce

Stavební úpravy naší prodejny

2004 – V tomto roce se nám konečně povedlo završit stavební úpravy novou žlutou fasádou. Dařilo se také velmi v prodeji kol Kelly´s, kterých se u nás prodalo opět nejvíce v celém regionu. Druhou příčku v prodejnosti si udržela MERIDA, v dětských kolech kraluje LEADER FOX. Osvědčila se prodejní akce “Myslete hlavou aneb ke kolu přilbu zdarma” a proto v ní budeme pokračovat i v dalším roce. Kola u nás nenakupuje pouze Ježíšek, ale nově například také Městská policie Plzeň. Tradiční květnový závod horských kol nám trochu narušila nepřízeň počasí, ale přesto si do Chrástu našlo cestu 220 bikerů

Prodejna
Novinky v prodeji

2005 – Před vánočním fičákem stihneme kompletní výměnu výpočetní techniky, zavedení ADSL linky a učíme se telefonovat pomocí služby SKYPE. Merida bohužel mění svoji obchodní politiku a tak 31.12.2005 končíme s prodejem této značky. Na brněnském veletrhu Sport Life nám padla do oka kola SUNDANCE. Kvalitní montáž, super design a zajímavé ceny – a tak první kola si odvážejí šťastní majitelé ještě koncem listopadu.

2006 – Také rok 2006 nám i Vám přinesl několik zajímavých novinek. Ten největší nástup zaznamenal prodej funkčního prádla CRAFT. Bohatá nabídka spodního prádla i cyklodresů šla od května vyloženě na dračku, od podzimu pak sortiment doplnila nová řada oblečení Craft Pro Extreme. Další novinkou je prodej cyklovozíků AZUB a tak můžete vzít na cyklovýlet pohodlně i Vaše malé ratolesti. Tradičně vysoké prodeje si drží Kellys i dětská kola Leader Fox. Poprvé se prodává více kol cross než kol horských. Na přelomu roku též chystáme změnu v sortimentu přileb: GIRO nahradí od března 2007  UVEX.

2009 – V roce 2009 doznává nové barvy také interiér prodejny a rozšiřujeme prodejní plochu o speciální prostory určené crossovým kolům. Novou značkou na naší prodejně jsou kola GHOST.

Ve znamení roku 2010

2010 – Rok 2010 je rokem zahájení prodeje elektrokol. Navazujeme spolupráci s pražskou firmou Ekolo, která vyrábí elektrokola AGOGS a dováží anglická elektrokola WISPER. Sortiment oblečení pak rozšiřujeme o SILVINI.  K velmi oblíbené akci „Přilba zdarma“ je tu další zajímavá nabídka – CYKLOŠROTOVNÉ aneb získej až 5000,-Kč za tvoje staré kolo“. Závěr sezony je ve znamení neseriozního jednání českého zastoupení značky GHOST a ukončení prodeje této značky v naší prodejně. Jako náhradu na rok 2011 vybíráme na brněnském veletrhu kola FOCUS.

2011 – Druhým rokem pokračujeme úspěšně v prodeji elektrokol AGOGS, ke kterým přidáváme ještě kopřivnická elektrokola Powerflex. Krize v kombinaci se škaredým počasím nám kazí kšefty, ale nakonec nás zachraňuje předvánoční prodej. Účastníme se řady testování jak elektrokol, tak horských kol. Od října také startuje spolupráce se Seznamem, kde využíváme reklamní systém Sklik. Druhý dech nabral cyklistický klub, kde nastoupila nová generace malých bikerů a sbírala úspěchy nejen v regionu jihozápadních Čech, ale i v sousedním Bavorsku. Na jaře spouštíme zcela nový web. Díky náhlému technickému kolabsu jednoho z dvojice našich firemních vozidel pořizujeme koncem roku nový Fiat Doblo. Také letos je u nás absolutně nejprodávanější značkou kol KELLYS.

2012 – Velmi úspěšný rok, kdy k dominantnímu prodeji kol KELLYS přidáváme i ve větší míře SUPERIOR a slovenské CTM. V elektrokolech pokračuje prodej AGOGSů a WISPERů. Nezájem českého zastoupení umrtvuje spolupráci s Focusem. Na podzim máme tak vymetené sklady, že netrpělivě očekáváme nové modely kol na předvánoční trh. Dospělé i dětské zákazníky oblékáme do SILVINI, protože máme skladem oblečení od velikosti 116 do 4XL! Hlavu jim chrání vedle přileb KELLYS také nově italská Carrera. Zážitkem konce léta je návštěva cykloveletrhu ve Friedrichshafenu u Bodamského jezera.

2016 – v kempu U dolanského mlýna na břehu Berounky poprvé pořádáme závod v MTB biatlonu.

2017 – pořádáme poslední závod horských kol “Velká cena Sport Beran” v rámci P.A.L. – již 19.ročník  a v rámci Chrásteckého MTB víkendu také 2.ročník MTB biatlonu. Po 17 letech končí Marcel Beran ve funkci prezidenta Plzeňské amatérské ligy MTB.

2018 – 21.března spouštíme nový a moderní web rozšiřujeme sortiment o elektrokola APACHE, v květnu zahajuje provoz naše Půjčovna elektrokol se středovým motorem a od prosince pak nabízíme německé přilby ABUS. Marcel Beran vítězí ve střelecké soutěži 4.ročníku MTB biatlon cupu, Beranojic vítězí v kategorii Rodina.

2019 – 8.května 2019 pořádáme v kempu u Berounky závod v rámci 5.ročníku MTB biatlon Cupu. Půjčovna elektrokol se zdvojnásobuje co do počtu elektrokol Leader Fox.

2020 – přichází nejen covid, ale navíc ještě přestavby křižovatky před prodejnou na kruhový objezd. To znamená plno prachu a bláta po celou sezonu……díky všem zákazníkům, které to neodradilo.

2021 – druhý rok s covidem, Marcel Beran přebírá organizaci Vrchařskou korunu Plzeňského kraje. Kol i elektrokol je málo, poptávka velká……chrástecká MTB biatlonová časovka se jede 19.září v kempu u Dolanského mostu.

prodejna